Deník: Spojka Zubří Reček: Derby mě nechávají klidným

Zlín – /ROZHOVOR/ Asi jako jediného na palubovce jej nechává derby ledově klidným. Nejlepší kanonýr extraligových házenkářů Zubří Adam Reček, který na Valašsku hostuje z prvoligové Kopřivnice, opět patřil k hlavním stavebním pilířům a coby nejlepší střelec devíti góly pomohl ke druhému skalpu rivala ze Zlína v této sezoně.

recek

„Více toto derby prožívají místní kluci v kabině, zejména první extraligový zápas. Moc touží oplatit Zlínu prohry z minulé sezony. Mě popravdě ale tato derby nechávají klidným,“ pousmál se urostlý 21letý házenkář a juniorský reprezentant Reček, jenž byl za výhru na prahu druhé fáze extraligy velmi rád.

„Hlavně jsme se chtěli připravit na důležitý duel v Lovosicích. Samozřejmě že jsme zde chtěli vyhrát, stejně jako budeme chtít za týden na severu Čech,“ potvrdil.

„Bude to jeden z klíčových zápasů, zda se udržíme na čele, či nikoliv. Start do druhé fáze bude hodně důležitý, proto jedeme do Lovosic vyhrát,“ prohlásila odhodlaně úderná spojka Gumáren.

V první půli ale Zlín více než kousal, dokonce vedl o tři branky. Neměl jste obavy?

Ze začátku jsme asi i díky brzkému dopolednímu startu byli rozespalí, nerozehraní. Ale s postupem času jsme se dostali do tempa naší hry a drželi zápas pod kontrolou. Základem úspěchu byla zlepšená obrana, ze které jsme pak vyráželi do brejků. Zlín se s postupem času nestíhal vracet a my dávali jednoduché góly, což je sráželo do kolen.

V poháru jste se prokousali už do semifinále. Jaké v této doplňkové soutěži máte ambice?

Chceme dojít co nejdále, získat pohár. Není to ale to hlavní, na druhou stranu vždy chceme hrát co nejlépe a vyhrát. Uvidíme, jakého soupeře nám přinese los, ale v této fázi už je to jedno, všichni soupeři jsou kvalitní. Kdybychom narazili na Plzeň, bylo by to další takové naše malé derby. Pokud získáme pohár, jen plus pro nás. (Úsměv.)

Na konci roku jste si na reprezentačním kempu zranil kotník. Už je v pořádku?

Výron už je vyléčen, po dvaceti dnech absolutního klidu už problém necítím, jsem opět stoprocentně fit a připraven týmu pomoci. Škoda jen, že jsem nemohl pomoci juniorskému nároďáku v boji o mistrovsví světa.

Jste hodně zklamán z vyřazení?

Trochu, spíše jsem doufal v postup. Francouzi ale postoupili zaslouženě, byli na kvalifikačním turnaji nejlepší. Už když jsme s nimi hráli v přípravě, tušil jsem, že to nebude lehké. A při absenci Kasala, který jel do Kataru, a trochu i mé, byly naše šance menší.

S 76 brankami jste nejlepší střelec Zubří. Čekal jste to při příchodu z Kopřivnice?

Rozhodně ne. Ale poté, co se zranil Tomáš Řezníček, jsem dostával více prostoru a bral zodpovědnost na sebe. Jsem rádi, že mi to tam padá a pomáhám týmu.

Pokud duely nekolidují, pomáháte „své“ Kopřivnici v I. lize k návratu. Už tušíte, jestli se po sezoně vrátíte?

Momentálně vážně nevím. Uvidíme, jak se vše vyvrbí. Stát se může cokoliv. (Úsměv.) Zatím se snažím pomáhat na dvou frontách – Zubří k titulu a Kopřivnici k návratu do extraligy.

Autor: Martin Břenek