Deník: Chceme zvítězit, ale hrát o páté místo je zbytečné, míní Šustáček

Zubří – Jen velmi těžce se jim bude hledat motivace do dalších bojů v sezoně. Házenkáři Gumáren Zubří, kteří vypadli už ve čtvrtfinále s Karvinou v sérii, kterou poznamenaly neobvyklé tahanice o výsledek prvního utkání, se nyní budou muset zkoncentrovat na boje pro poražené čtvrtfinalisty.

Již v neděli v 17 hodin Zubří ve Frýdku-Místku začíná sérii na dva zápasy a sebrat všechny zbylé psychické síly na boje o 5.–8. místo bude mimořádně obtížné. „Samozřejmě budeme chtít vyhrát, ale bude hodně složité namotivovat se do takovýchto zápasů. Podle mě to snad ani nemá cenu hrát a je to zbytečné,“ hlásí před startem bojů o 5.–8. místo zuberská střední spojka Matěj Šustáček. V Zubří se musel celý klub vypořádat s hořkým a velmi brzkým koncem v play-off bojích. Od druhého týmu po základní části se určitě čekalo více než vypadnutí ve čtvrtfinále poměrem 0:3 na zápasy. Po prohrané sérii s Karvinou tak pochopitelně nebyla pohoda v týmu moc dobrá.

zubri_frydek_5982

„Nálada nebyla nejlepší, ale snažili jsme se přes to prostě nějak přejít. Nějaké video na rozebrání série s Karvinou sice bylo, ale vyrovnávali jsme se s tím každý sám. Je strašná škoda, že jsme skončili takhle brzy,“ smutní zuberská spojka Matěj Šustáček. Podle něj valašský celek hned v prvním kole skončil hlavně kvůli vlastní střelecké nemohoucnosti. „Naše neproměňování šancí bylo hlavním důvodem vypadnutí. Na to jsme dojeli v koncovce všech tří zápasů,“ má jasno Šustáček. Dalším aspektem pak dle něj byla bojovnost a agresivita. „První dva zápasy jsme byli málo bojovní. Ve třetím se to výrazně zlepšilo a byli jsme i blízko prodloužené série, ale stejně to nestačilo,“ litoval Šustáček krátkého trvání medailového snu. Zatímco Plzeň, Karviná, Lovosice a Brno čeká vrchol sezony, poražení čtvrtfinalisté včetně Zubří vyhlíží nepříliš atraktivní zápasy o celkové umístění.

„Bude strašně těžké se na to namotivovat. Za sebe mohu říct, že se to hraje zbytečně. Po vypadnutí ve čtvrtfinále je pak těžké motivovat se na takové zápasy,“ krčí rameny 24letý odchovanec Gumáren Zubří. Právě nalezení motivace bude ve dvouzápasové sérii s Frýdkem-Místkem, která začne v neděli v 17 hodin na půdě soupeře, hlavním faktorem úspěchu. „Samozřejmě páté místo je lepší, než osmé, nicméně po vypadnutí ve čtvrtfinále bude opravdu strašně těžké upnout se na cíl v podobě pátého místa,“ přemítá Matěj Šustáček. Alespoň trošku motivace navíc pro Zubřany by mohl přinést fakt, že v další a zároveň poslední sérii sezony se Valaši utkají s Duklou Praha nebo Hranicemi. „Pro fanoušky to v rámci možností asi budou dobré zápasy, ale já tu stále vidím to páté až osmé místo a přijde mi to prostě divné, že se to vůbec hraje. Prostě se už podle mě nemělo hrát a hotovo. Tak, jak je to třeba v hokeji. Taky tam nikdo neposílal vypadlé čtvrtfinalisty zase na led, aby se hnali za pátým místem,“ má jasno Šustáček. Podle něj je alespoň dobře, že se tyto boje odehrají jen na dva zápasy stylem doma – venku.

„Vzhledem k tomu, že jde jen o páté místo, je dobře, že se toho více hrát nebude.“ Přestože už nyní nepůjde o ta nejvyšší umístění, budou se Zubřané moci spolehnout na své fanoušky, kteří už v minulosti mockrát prokázali, že za svým týmem stojí v dobrých, ale i zlých časech. „Fanoušci nás hodně podrželi, musíme jim za to moc poděkovat. Přijeli za námi do Karviné na třetí zápas ve velkém počtu a i po utkání a prohrané sérii s námi diskutovali a podpořili nás, moc jim děkujeme,“ dodal Matěj Šustáček. První zápas série s Frýdkem-Místkem se hraje v neděli 12. dubna v 17 hodin na půdě soupeře, odveta pak v sobotu 18. dubna tradičně v 18 hodin v Zubří.

včera 09:31 Autor: Marek Havran
Více na: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/chceme-zvitezit-ale-hrat-o-pate-misto-je-zbytecne-mini-sustacek-20150411.html