Deník: Cesta do Rakouska, nebo i na Kypr. Házenkáři Zubří znají možné soky v Evropě

Užší okruh možných soupeřů znají extraligoví házenkáři Robe Zubří. Valašský tým se po osmileté pauze představí ve druhém kole Evropského poháru, nástupci dosavadního Vyzývacího poháru.

Aby se zabránilo dlouhému cestování napříč kontinentem, rozhodlo se EHF rozdělit přihlášené týmy do tří zón dle geografické blízkosti. Zubřané tak mohou narazit na švýcarský TSV St. Otmar St. Gallen, rakouský SC kelag Ferlach, kyperský Parnassos Strovolou, italskou Cassano Magnago, slovinské RK Gorenje Velenje nebo extraligové TJ Sokol Nové Veselí.

„Neočekávali jsme, že EHF takto zareaguje, i když vnímáme, co se děje v celém světě. Rozdělení do košů je pro nás z ekonomického pohledu samozřejmě výhodné, tedy až na kyperského soupeře, který by pro nás byl naopak finančně velmi náročný. Ze sportovního hlediska by pro diváky i samotný sportovní zážitek byla nejlepší konfrontace s Gorenje Velenje či se švýcarským Sankt Gallen,“ uvedl k možným soupeřům manažer zuberského klubu Michal Balhárek.

Slovinské Gorenje, které v uplynulé nedokončené sezóně obsadilo v národní lize třetí místo, nastupuje do evropských pohárů každý rok. Vloni se probojovalo až do skupinové fáze Poháru EHF. V letech 2017 a 2018 se pak účastnilo i házenkářské Ligy mistrů.

Čtvrtý tým švýcarské ligy St. Gallen, který v minulosti vedl mimo jiné i český reprezentační trenér Jan Filip, se do evropských pohárů vrací po tříleté odmlce. Tehdy ve Vyzývacím poháru vypadl v osmifinále se slovenským týmem Šaľa.

Zbývající mančafty, na které mohou Zubřané narazit, se v minulých letech rovněž účastnily Vyzývacího poháru. Neprobojovaly se však dál než do třetího kola. Pro rakouský Ferloch to bude premiéra na evropském pohárovém poli.

Druhé kolo Evropského poháru je naplánováno na 14. nebo 15. listopadu, odveta bude následovat o týden později. Vše za předpokladu, že se významně nezhorší koronavirová situace v některých z účastnických zemí. Toho se obává i vedení zuberského klubu.

„Bohužel ke klasickým výdajům se můžou přidat i testy na Covid-19 a další hygienická opatření dle semaforu MZV. Pokud bychom museli před i po poháru na testy, nebo jít po příjezdu do karantény, tak si naše působení v Evropském poháru neumím představit,“ připomněl rizika účasti v pohárech manažer klubu Balhárek.

Los Evropského poháru se uskuteční v úterý 1. září ve Vídni.

Autor: David Janošek

Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/cesta-do-rakouska-nebo-i-na-kypr-hazenkari-zubri-znaji-mozne-soky-v-evrope-20200828.html