Coburg slaví postup do 1. bundesligy. „Budeme hrát o udržení, ale třeba překvapíme sami sebe,“ říká Zeman

Další česká jména se budou objevovat ve statistikách nejvyšší německé soutěže. Ze druhé do první německé bundesligy postoupil po předčasném ukončení letošní sezóny Coburg, v jehož dresu nastupuje reprezentační pivot Štěpán Zeman a český brankář Jan Kulhánek.

 

HSC 2000 Coburg vedl v rozehrané sezóně druhou německou bundesligu, rval se o postup a přestože ani tuto soutěž se nepodařilo dohrát, rozhodlo vedení soutěže o tom, že nejúspěšnější týmy druhé německé soutěže nakonec nejprestižnější ligu rozšíří. „Postup je samozřejmě úspěchem, máme obrovskou radost. Byl to náš cíl a jsme rádi, že se to povedlo, i když dost nezvyklým způsobem,“ komentoval postup krátce po zveřejnění výsledku jednání německých klubů Štěpán Zeman.

Ve hře byla podle něj vedle tohoto řešení jen jedna alternativa. „Rozhodovalo se mezi dohráním první a druhé ligy v období od 15. května do 30. června a možností, která se odsouhlasila včera. Poslední dny však bylo téměř jisté, že se soutěž ukončí a my společně s Essenem postoupíme a rozšíříme první bundesligu. Proto oslavy a nával emocí neprobíhaly jako běžně, což mě trochu mrzí. Rád bych si to s klukama v Německu užil, namísto toho už jsem dva týdny doma v Česku,“ přiznal mírné zklamání Zeman.

Dění tak sledoval z Česka, kde se udržuje ve formě a připravuje se na případný další házenkářský program. „Do včerejška jsem byl v karanténě, což bylo trochu komplikované, ale snažil jsem se plnit plán od našeho kondičního trenéra. Doba bez běžného režimu je dlouhá a nemám v plánu vypadnout z kondice a doufám, že se v co nejbližší době otevřou fitka, protože za takto dlouhou dobu je možné se kvalitně připravit,“ vyhlíží další možnosti Zeman s tím, že nejbližším házenkářským cílem přípravy jsou v tuto chvíli reprezentační zápasy kvalifikace o MS, které by měly reprezentace odehrát na přelomu června a července. „Samozřejmě je tady i možnost reprezentačního srazu, to je ale zatím stále s otazníkem,“ konstatoval reprezentant.

Oslavy postupu do první bundesligy ho snad neminou. „Nějaké oslavy snad proběhnou, jak se vrátím do Německa. Začátek přípravy je naplánován na 2. července,“ zmínil další plány Zeman.

Barvy Coburgu by měl hájit minimálně pro příští sezónu. „V Coburgu mám smlouvu na ještě jednu sezónu a o prodloužení jsme se s vedením klubu zatím nebavili. Po házenkářské i po životní stránce jsem ale v Coburgu spokojený, žijeme tam s přítelkyní a líbí se nám tam. Coburg je moc hezké historické město,“ prozradil Zeman. 

Postup do nejvyšší soutěže byl pro Coburg dlouhodobým cílem, což bylo i pro Zemana jedním z důvodů pro odchod do Coburgu. „Klub byl poslední sezóny na předních příčkách druhé bundesligy s cílem postoupit do první ligy, což se loni bohužel nepovedlo, přestože to celou sezónu vypadalo nadějně. Postavení a úroveň klubu samozřejmě hrálo roli už při mém rozhodování o odchodu do Coburgu,“ připomněl Zeman klubové ambice.

Pro další sezónu ale drží ambice na uzdě. „Další sezónu nás nečeká nic lehkého, budeme hrát o udržení, o něčem jiném je asi odvážné mluvit, i když pár kluků už první ligu hrálo. Ale třeba překvapíme sami sebe,“ doufá Zeman.

 

Zdroj: Český svaz házené – reprezentace

banner2