Ani napotřetí jsme Lovosice nezdolali, končíme na 4. místě

Sobotní program Chance Extraligy nabídl pouze jeden duel. Potřetí se spolu v rámci soubojů o bronz utkaly týmy Lovosic a Zubří. Právě Lovci dokázali znovu zvítězit, sérii vyhráli 3:0 a slaví bronzové medaile. Cesta k poslednímu vítězství však nebyla vůbec jednoduchá.

Zlomové momenty: Od začátku se zdálo, že půjde o vyrovnaný duel. Zubří se pak dostalo do dobrého náskoku kolem 15. minuty, kdy vedlo o pět branek. Tento náskok si postupně udrželo až do poslední minuty prvního poločasu. Domácí házenkáři pak před pauzou ještě jednou snížili, jenže hostům se podařilo na začátku druhého poločasu znovu uniknout, a to dokonce až do vedení o sedm gólů.

Lovosice ale ještě před 40. minutou dokázaly skórovat třikrát v řadě. Od 48. minuty se domácí trefili šestkrát, přičemž soupeř je přerušil pouze jednou, a Severočeši se tak dostali do vedení. Tomáš Mičkal sice následně srovnal, ale Lovosice na jeho gól odpověděly dvakrát, a protože v posledních třech minutách už padl jenom jeden gól, ovládli domácí zápas výsledkem 31:30 a s ním i celou sérii.

Zajímavost zápasu: Týmy se spolu letos utkaly pětkrát. Lovosice ukázaly, že to na soupeře opravdu umí. Vyhrály totiž všech pět vzájemných zápasů, z čehož třikrát hrály doma a dvakrát na palubovce Zubří.

Nejlepší střelkyně: Role nejlepšího střelce se v duelu ujal Jaroslav Trkovský. Ten se trefil hned devětkrát, přičemž všechny své trefy dokázal zaznamenat ze hry.

Mládí vpřed: Lovosicím k vítězství pomohl i jednadvacetiletý Marek Hniďák, který se prosadil pětkrát. Na druhé straně zase hrála skvěle trojice jednadvacetiletých – Pavel Bajer, David Mazurek a Lukáš Mořkovský. Bajer se trefil třikrát, druzí dva jmenovaní hned sedmkrát.

Co výsledek znamená: Série je u konce. Třetí vítězství ve třech zápasech Lovosicím zajistilo vytouženou medaili, která je z bronzu. Čekali na ni dlouhých osm let.

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – HC ROBE ZUBŘÍ 31:30 (13:17)

Nejvíce branek: Trkovský 9, Jenko Bogdanić 7, Hniďák 5 – Mořkovský 7, Mazurek 7, Mizera 6

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/2 Vyloučení: 6:4

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Nakonec končíme Chance extraligu na čtvrté příčce. S ohledem na to, jaké peripetie nás celou sezonou doprovázely, lze hovořit o úspěchu. Děkujeme všem fanouškům, sponzorům, partnerům a všem příznivcům. Hlavně na domácích zápasech šlo vidět, že i když se nedaří, Zubřané zůstavají věrní!