Zuberští házenkáři konečně znají jméno nového trenéra

Novým koučem HC ROBE Zubří bude od příští sezóny Michal Tonar. Ten dnes odpoledne podepsal s vedením klubu smlouvu a také se seznámil s hráči i některými fanoušky. Tonar se na Valašsko přesunuje z Plzně, kde se v únoru rozhodli, že jeho smlouvu již dále neprodlouží.

„Nabídka ze Zubří pro mě byla velkým překvapením, ale dlouho jsem neváhal. Měl jsem sice více možností, ale jedním z hlavních faktorů, který ovlivnil mé rozhodnutí, byl ten, že za dobu svého působení mám o extralize a o hráčích přehled. To je pro trenéra určitě výhoda, která přechod činí jednodušším,“ vysvětlil nový kouč.

Tento zkušený trenér dovedl před dvěma lety Talent k vítězství v Českém poháru mužů a zároveň, získal stříbrnou medaili v extralize. O rok později to s týmem v play-off dotáhli na příčku nejvyšší a letošní bohužel přerušenou sezónu Plzeňané úspěšně bojovali o obhájení mistrovského titulu.

I v Zubří plánuje Tonar trénovat naplno. „Velká změna, kterou s panem Tonarem připravujeme, se týká zvýšení počtu tréninkových jednotek. Příprava kluků tak bude intenzivnější. Zároveň plánujeme propojení věkových kategorií, které nyní budou mít jednoho společného kondičního trenéra, který hráče sjednotí právě po kondiční stránce,“ prozradil sportovní ředitel HC ROBE Zubří Josef Mazáč. Také hráči jsou z novinky nadšení. „Já jsem se změnou spokojený. Je to někdo zvenku, kdo má spoustu zkušeností. Myslím, že obzvláště pro mladší kluky je to příležitost, jak se naučit něco nového. Na společnou spolupráci se těším,“ okomentoval výměnu trenéra křídelník Miroslav Jurka.

Plná příprava extraligového týmu s novým trenérem začne v Zubří v polovině července.

Autor: Kamila Krupová