Zuberská tvrz stále odolává, porazili jsme Hranice!

Před 11. kolem v Zubří hovořila tabulka jasně. Zubří se přisuzovala role favorita. Nasvědčovala tomu nejen situace před zápasem ale i střelecký potenciál jednotlivců na straně domácích. Tomáš Řezníček se v minulém kole prezentoval osmibrankovým příspěvkem a následoval ho Jurka se šesti brankami. Takové střelce minulou sezónu Zubří postrádalo. Tento souboj patřil opět mezi derby, již několikáté v řadě na palubovce Zubří. Začátek zápasu odpovídal očekávání. Zubří se dostalo v 5. minutě do rychlého vedení 3:0. Po celou dobu prvního poločasu si domácí drželi náskok a svému soupeři nedovolili žádný zvrat. Během poločasové pauzy připravili Zubřané zajímavý program. Nově vznikající házenkářská akademie připravila utkání minižáků a ti se tak mohli představit před velkou diváckou kulisou. Do druhého poločasu nastoupilo trochu jiné Zubří. První dvě branky vsítily Hranice a domácí se zmohli na první gól po pauze až v 37. minutě. S ním ale přišla šnůra dalších tří gólů. I když se Hranice snažily něco s výsledkem udělat, Zubří bylo nad jejich síly. Do gólového fondu domácích přispěl devetkrát opět Jurka a Marek Hlinka šestkrát. Nejlepší hráč v poli Petr Magrla na straně hostů se blýskl šesti brankami.

HC ROBE Zubří – TJ Cement Hranice 31:24 (19:12)

Nejlepší střelci: Jurka 9, Hlinka 6, Hrstka 3/3, Šustáček a Řezníček 3 – Magrla 6/4, Šmíd a Brož 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/5. Vyloučení: 14:8. Diváci: 952.

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Já začnu slovy, jak říkal Mira s Řezňou: musíme makat. To nebylo splněno, měli jsme tam několik hluchých pasáží. Zvláště ta na začátku druhého poločasu. Takový výkon na Plzeň teď stačit nebude. Já se snažím vždy z kluků dostat maximum, což se nám nepodařilo.“

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Gratulace domácím, sice se jim nepovedlo jedno utkání podzimu, byli dnes favoritem. Připravovali jsme se se zodpovědností. Já si myslím, že i když jsme dostali v dané fázi dost branek, hráli jsme solidně, dnes nás ale trápila koncovka. Když jsme se ve druhé půli dostali na rozdíl 4-5 branek, tak to už nešlo. Musíme se z toho poučit.“