Zuberská stopa v reprezentaci!

Velkému ocenění práce zuberských trenérů a funkcionářů se dostalo po zveřejnění poslední nominace reprezentace mužů ČR. Pozvánku na VT v Brně a následná přípravná utkání s Černou Horou v Podgorici dostalo hned 6 (!!!) házenkářů, kteří prošli systémem výchovy SCM ( nyní TCM) při HC Zubří. Zuberské kořeny mají Miroslav Jurka (momentálně hráč francouzského týmu Saint Rafael), Jakub Hrstka (nyní hráč slovenského Tatranu Prešov) a Štěpán Zeman, který hraje stále v HC Robe Zubří.

Další hráči přišli trénovat  do zuberského mládežnického sportovního centra, odehráli několik sezon v týmu mužů a potom odešli do kvalitních zahraničních klubů.
 Odchovanec Sokola Nové Veselí Michal Kasal po působení v  FC Barcelona, FC Porto a Nantes zakotvil momentálně v Tatranu Prešov, rožnovský Petr Šlachta odešel letos do maďarského týmu a Stanislav Kašpárek z Žeravic se stal jedním z nejlepších střelců kvalitní maďarské ligy v mužstvu KS Balatonfured.

Dobré výsledky kvalitní práce  TCM ( dříve SCM)  s mladými házenkáři umocnily i nominace mládežnických reprezentačních družstev. Do družstva juniorů ČR bylo nyní nominováno 6 hráčů TCM při HC Zubří ( Martin Janíček, Jiří Polášek, Martin Klíma , Jiří Dokoupil, Filip Svoboda a Vojtěch Drápela) a v dresu  dorostu ČR se na turnaji v Polsku objeví hráči tři ( Šimon Mizera, Bohdan Mizera a David Lefan).
Doufejme, že všichni naši odchovanci budou ve svých družstvech vzorně reprezentovat nejen ČR, ale i náš klub, který  výrazně ovlinil jejich sportovní růst.