Zápasy starších žáků

HC Zubří A – TJ Holešov 36:13 (17:7)

V prvním utkání nové sezóny nastoupili starší žáci A výborně. V prvním poločasu utkání je dle nového konceptu ZKSH doporučený obranný systém 0:6, který byl z naší strany aktivní a hostující celek nutil ke střelbě z nepřipravených pozic, ze kterých domácí hráči přecházeli do rychlých útoků zakončované střelbou z větší vzdálenosti! Výsledek prvníého poločasu byl 17:7.

V druhém poločasu naopak je dle nového konceptu doporučen aktivní obranný systém 3:3 a tento systém naši hráči praktikovali po celou dobu druhého poločasu. Z tohoto aktivního obranného systému přecházeli k jednoduchým rychlým útokům a rozdíl ve skóre narůstal – díky tokuto aktivnímu obrannému systému domácí hráči vyhráli druhý poločas 19:6. Konečný výsledek utkání byl 36:13. Všechny hráče je potřeba pochválit za předvedený výkon.
Sestava a branky:
Hrachovec – Románek 2, Vlček, Hrachovec 3, Hasalík 2, Diviš 10, Kunert 5, Dořičák 2, Chovanec 1, Krpelík 4, Poláček 1, Polehňák 6.
Trenér: Josef Mazáč, vedoucí týmu: René Dořičák.
Zlín “ A“ – Zubří  „B“ – 27 – 26 (13:14)
Do utkání s domácím favoritem kluci vstoupili velmi koncentrovaně a se soupeřem drželi vyrovnanou partii po celý první poločas. Po změně stran nám sice soupeř na chvíli odskočil na rozdíl čtyř branek, ale zlepšenou obrannou za kterou výborně chytal Vojta Ondruch a rychlým přechodem do útoku jsme naše manko dokázali postupně umazávat. V posledních vteřinách jsme dokonce sahali po bodu, nicméně naši střelu zastavila tyč.
Celý tým zaslouží za předvedený výkon velkou pochvalu. Vyrobili jsme pouze šest technických chyb a to je velmi pozitivní.