Vypadli jsme v poháru s Karvinou!

V dohrávaném utkání čtvrtfinále českého poháru jsme cestovali do Karviné. Trenér Titkov nechal nikoho odpočívat a do města horníků jsme zajížděli v plné sestavě. Hned v úvodu zápasu jsme se dostali do vedení a udrželi jsme si ho až do 14. minuty kdy se Karviné poprvé povedlo vyrovnat na 6:6. Naši hráči nebyli schopni vstřelit 5 minut branku a domácí se dostali do 2-gólového trháku. Nám se povedl závěr prvního poločasu, kdy jsme sérií rychlých branek otočili nepříznivý stav na konečných  12:16 z pohledu domácích. Začátek druhé půle byl podobný konci prvního poločasu a dařilo se nám navyšovat náskok až na 12:18. Potom ovšem začala stíhací jízda Karviné a ve 45 minutě svítil na časomíře nerozhodný stav 21:21.

TEN37f4d7_084239_570021

Do 55. minuty jsme se s domácími přetahovali o vedení, potom jsme ovšem, následkem technických chyb a vyloučení, ztratili zápas. Z Karviné odjíždíme s porážkou 26:29 (12:16) a poslali jsme domácí do semifinále českého poháru. Doufejme tedy, že v sobotu v Kopřivnici naši hráči odčiní porážku z Karviné a naladí se tak na vítěznou vlnu v druhé části sezóny.

HCB OKD Karviná – HC Zubří 29:26 (12:16)

Nejvíce branek: Monczka 7, Hanisch 6/4, Paululik a Mlotek S. po 4 – Bechný 5/1, Řezníček 5, Zahradníček 4.  Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 7:7. Diváci: 480.

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Zklamaný a roztrpčený jsem hodně. Ani ne tak z toho, že jsme v druhé půli nedávali šance, ale především z výkonu, který jsme předvedli, z ustrašeného projevu hráčů. V poháru končíme právě proto, že jsme předvedli po přestávce ustrašený výkon.

Radek Bartošic, trenér Baníku Karviná: Byl to zápas dvou různých poločasů. V prvním dominovalo Zubří, ale po přestávce jsme přidali na důrazu v obraně, výborně zachytal Kuba Lefan, a byli jsme rázem tím týmem, který byl lepší.