Vyjádření trenéra Dušana Poloze k prohře v Českém poháru

Zdravím všechny fanoušky zuberské házené a jak jistě víte, jsem od této sezóny trenérem místního klubu. Jsem spoluzodpovědný nejen za výsledky extraligového týmu, ale i za rozvoj každého hráče, a to nejen na poli sportovním, ale i lidském.

Tým prochází velkou obrodou a od loňské sezóny nemáme k dispozici 8 hráčů, kteří buď přestoupili do jiných klubů nebo jsou zraněni a nebo skončili s aktivní činnosti. Nebudu se zmiňovat o ligové sezóně, kde máme výsledky velmi variabilní a kolísavé, ale chci vysvětlit náš páteční propadák v Českém poháru.

Rozhodl jsem se nechat zápas proti Vsetínu odkoučovat tým Martinem Hrstkou a Milanem Malinou, dvěma nejzkušenějšími hráči letošního kádru. Myšlenkou bylo, že čím více hráčů přemýšlí jako trenér, tím větší šance je, že tým v budoucnosti bude celistvý a že hráči pochopí své role a své úkoly. Další myšlenkou bylo, aby jak trenéři v tomto zápase, tak i samotní hráči, byli více zainteresovaní do procesu budování týmu v letošní sezóně a cítili tím větší zodpovědnost za výkony a výsledky týmu. Cílem samozřejmě bylo zápas vyhrát a postoupit, ale bohužel ne všichni hráči byli na zápas dostatečně připraveni po mentální stránce. Je ale důležité zmínit, že tyto momenty a situace pomáhají hráčům a trenérům v jejich dalším, nejen házenkářském rozvoji. Zápas pro nás dopadl špatně a chtěl bych říci, že chápu rozladění Vás fanoušků a všech sponzorů, ale zároveň věřím, že tato “facka” nám pomůže v dalších ligových bojích.

Chtěl bych také sdělit, že jsem tenhle mentální test dělal v každém týmu kde jsem působil, a to dokonce i ve slovenské reprezentaci, kde koučování v jednom zápase měla na starost také jedna z hráček a vím, že do budoucna tahle zkušenost pomůže jak samotným hráčům, tak i celému klubu .

Na závěr snad jen to, že máme před sebou velmi těžkou sezónu a potřebujeme Vás všechny v hale při našich zápasech.

Na viděnou v Robe Aréně

Dušan Poloz – trenér „A“ mužstva