Výběr mladších dorostenců na turnaji ve Veszprému

Již  podruhé za sebou jsme byli poctěni pozvánkou velkoklubu Telecom Veszprém, abychom se zúčastnili jejich turnaje pro ročníky 2004 a mladší. Do Maďarska tak odjíždělo družstvo tvořené prvoročáky mladšího dorostu HC Robe Zubří, doplněné hráči ze Zlína, Olomouce, Rožnova p.R. a několika staršími žáky našeho oddílu. Na perfektně zorganizovaném turnaji jsme se postupně utkali s týmy, které byly často opravdu nad naše síly nejen po fyzické, ale i herní stránce. Při troše štěstí a delším času na sehrání mohlo být naše umístění o něco lepší než konečné sedmé místo, ale nejdůležitější bylo pro kluky poznání herních stylů z jiných zemí a nabírání zkušeností do budoucna.

Zápasy ve skupině:

HC Zubří – Naerbo IL (Norsko) 18:23

Hned v prvním utkání jsme narazili na tým, se kterým jsme se mohli ve skupině alespoň trochu rovnat. Soupeř však působil rychleji, dynamičtěji a sehraněji. Od začátku jsme tahali za kratší konec a byli neustále o několik gólů vzadu. Zvrat v utkání mohl přijít při našich přesilovkách, kdy jsme mohli vyrovnat. Toho jsme však nevyužili, soupeř opět odskočil a dovedl utkání bezpečně do vítězného konce.

HC Zubří – Maďarsko (národní tým) 15:24

Fyzická převaha a sehranost soupeře byla patrná ihned od úvodu utkání. I přes mírně zlepšenou hru oproti prvnímu utkání byl protivník nad naše síly a po zásluze zvítězil.

HC Zubří – RK Maksimir Pastela (Chorvatsko) 16:24

I zde jsme nastoupili proti fyzicky zcela vyspělejšímu týmu. Velký počet neproměněných šancí nás připravil o přijatelnější výsledek, ale i tak byl soupeř lepší. Nejlepším hráčem tohoto utkání byl vyhlášen Pavel Mancl.

Semifinálové utkání 3. a 4. týmů z obou skupin:

HC Zubří – Pfadi Winterthur (Švýcarsko) 17:17 , na sedmičky 0:2

Semifinálové utkání 3. a 4. týmů z obou skupin jsme sehráli proti švýcarskému týmu. Prakticky po celou dobu bylo naše družstvo ve vedení. Bohužel díky neproměněným šancím jsme neodskočili na rozhodující rozdíl, naopak soupeř toho využil a v závěru se ujal vedení. Těsně před koncem se nám však podařilo vyrovnat a o vítězi nakonec rozhodovaly sedmimetrové hody. V nich byli Švýcaři úspěšnější.

HC Zubří – Fram Reykjavik (Island) 27:20

V závěrečném utkání o sedmou příčku byl našim soupeřem islandský celek. Od začátku jsme měli navrch a utkání i přes řadu zahozených šancí dovedli vcelku bezpečně do vítězného konce. Nejlepším hráčem tohoto utkání byl vyhlášen Ondřej Krupa.

Všem klukům bychom chtěli poděkovat za bojovnost a reprezentaci klubu. Doufáme, že se jim získané zahraniční zkušenosti podaří v budoucnu zúročit.

Sestava výběru:

R.Kovář, P.Dufek, J.Křivák – A.Hill, P.Mancl, O.Krupa, A.Přerovský, M.Pšenica, M.Janota, Š.Ondruch, K.Hladil, M.Zeman, D.Mareda, O.Všetička, S.Ján, S.Kunert, M.Krpelík,