Vrcholí souboj o házenkářské play-off. Kdo si pojistí účast v bojích o titul?

Základní část extraligy spěje do finále. Házenkáři mají před sebou poslední dvě kola základní části, takže každý tým už může vybojovat maximálně čtyři body. „Každý bod bude mít cenu zlata,“ říká manažer českých reprezentací Karel Nocar. V extralize se bude v jednadvacátém kole bojovat o poslední body a ještě zdaleka není rozhodnuto, kdo bude bojovat v osmičce týmů pro play-off. „Bude to napínavé. Třeba Frýdek-Místek přivítá na své palubovce Lovosice, které se chtějí protlačit do první čtyřky, a bude ze sebe muset vydat to nejlepší, aby si udržel naději na play-off i proto, že v posledním kole zajíždí na půdu lídra tabulky,“ předvídá Nocar a dodává další atraktivní pozvánky: „Velmi zajímavým soubojem bude i zápas pražské Dukly, která ještě nemá úplnou jistotu první čtyřky a přivítá na své palubovce Karvinou. Baník určitě přijede do Prahy s “nabroušenými zuby”, aby ukořistil body. A v neposlední řadě bude zajímavé sledovat Jičín, který na jaře vyhrál tři ze čtyř utkání.“ Právě Jičín to ale nebude mít proti obhájcům titulu vůbec jednoduché, přestože plzeňský Talent už má účast v osmičce jistou. „Jsem zvědavý, jak dopadne souboj chuti a vůle porvat se o play-off na straně domácích proti ambici Plzně ukázat, proč je v tabulce první,“ zdůrazňuje Nocar. Angažování Ivana Ivkoviče se Karviné zatím vyplácí. Mladý talent sype soupeřům do sítí střelu za střelou. Zlín od něj v minulém kole schytal deset tref.

zubri_zlin_0035-jpg

Plzeň už po víkendu hlásala, že rozhodně nehodlá poslední kola vypustit, proto to Jičín rozhodně nebude mít, byť v domácím a pro mnohé kluby nepříjemném prostředí, jednoduché. Ovšem „žraloků“ bojujících o horní osmičku je ještě stále o jednoho víc, než je míst v play-off, a komu zůstane Černý Petr, ještě není pořád jasné. O pojistku účasti v play-off v Přerově zabojuje i Cement Hranice, ten však bez velezkušeného brankáře Kučerky. Oblíbený házenkářský matador utrpěl v posledních minutách zápasu proti Frýdku-Místku zranění prstu, jehož následkem byla částečná amputace prostředníčku na levé ruce. Kučerka věří, že ještě před koncem sezóny by se mohl do branky vrátit, a je teď na jeho spoluhráčích, aby tým udrželi ve hře o zajímavé umístění a třeba i o medaile co nejdéle. Bodovat v zápase proti Přerovu, outsiderovi tohoto ročníku, který ani po dvaceti odehraných zápasech nemá na kontě ani bod, je pro Hranice s medailovými ambicemi prakticky povinností.

Na účasti/neúčasti v play-off ani pro jednoho aktéra nic nezmění výsledek „valašského derby“ mezi Zlínem a Gumárnami Zubří. Poslední možné měření těchto soupeřů v letošní extraligové sezóně paradoxně v předposledním zápase základní části neuvidí ani jedna z domovských hal těchto celků, ale duel se odehraje na „neutrální“ půdě v Luhačovicích. Všechna utkání posledních dvou kol mají být odehrána s jednotným začátkem zápasu, tedy od 18 hodin v sobotu v podvečer, nedohodnou – li se kluby na předehrávce. Tato dohoda se v případě dvou celků ze Zlínského kraje nepodařila a zlínský tým, v jehož hale se koná v tomto čase komerční akce, tak musel přijmout azyl v luhačovické hale. I přesto ale tým věří, že se mu podaří fanoušky do Luhačovic nalákat a že se bude hrát před zaplněnými tribunami. V tom by mohl pomoci i zuberský fanklub, který jistě požene své favority za tím, aby neztratili kontakt s lídrem z Plzně a v posledních dvou zápasech urvali maximální počet bodů.

Potvrdit postup ještě  oproti tomu musí KP Brno. Poprvé na své palubovce přivítá nováčka z Litovle a brněnští fanoušci se jistě také mohou těšit na atraktivní duel. V případě prohry by ještě Brno stále mohlo být tím, kdo by nakonec zůstal mezi bojujícími o záchranu, takovou možnost si ale v jihomoravské metropoli nepřipouští a na nováčka se pilně připravují, aby v sobotu večer po utkání mohli hráči oslavit, že mají postup v kapse.

zdroj:chf.cz

PozTýmBZVRPVBOB+/-