Vítězný vstup do Žákovské ligy

V sobotu 10. prosince začala prestižní a každoročně očekávaná Žákovská liga, ve které se 25 nejlepších družstev starších žáků z Čech, Moravy a Slezska v 6  kolech utká systémem „každý s každým“ o titul přeborníka České republiky. První kolo nás nalosovalo do společnosti silných týmů z Frýdku-Místku, pražské Dukly „B“, Třeboně a domácí Karviné a naznačilo, že nás nečekají snadné zápasy a každý zápas nás bude stát množství sil, potu a házenkářského umu.

Zubří : Frýdek-Místek – 22:19 (15:11), těžký soupeř hned na úvod. Byť jsme po celý zápas vedli, moravskoslezský tým nám nedal nic zadarmo a zejména rychlými protiútoky křídel často trestal naše chyby v útočné fázi.

Karviná : Zubří – 15:16 (8:10), domácí tým nevyhrál přebor Moravskoslezského kraje náhodou  a od samého počátku se s námi přetahoval o vedení, což nás stálo velké množství sil.

Dukla Praha“B“ : Zubří – 15:24 (8:13), jediný náš zápas dne, kdy prostor a šanci dostali i kluci z „lavičky“. Jelikož jsme se s „béčkem“ Dukly potkali již na Dobiáš cupu v Rožnově, měli jsme jejich hráče přečtené a nedovolili jsme tak překvapení na náš účet.

Zubří : Třeboň – 23:22 (11:11), největší překvapení našeho kola, tým z krajiny jihočeských rybníků, opírající se o výborně hrajícího Michala Vopenku, jenž nám samotný nastřílel 13 branek . Naštěstí však jeho individuální výkon nestačil na naše kolektivní pojetí a až v posledních sekundách utkání došlo ke korekci výsledku.

Závěrem je nutno vyzdvihnout velkou bojovnost každého jednotlivce bez ohledu na počet strávených minut na palubovce a vstřelených branek a vlastně i celého týmu, který dokazoval svým pojetím hry, co znamená být „Srdcem Zubřan“. Pořadatelem dalšího kola je náš oddíl, a tudíž bychom tímto rádi pozvali všechny fanoušky, aby si udělali předposlední lednový víkend čas a přišli povzbudit naše kluky do zuberské haly.

Sestava a vstřelené branky: Jakub Cibulec, Lukáš Mořkovský (28 b.),Tomáš Randýsek (15 b.), Štěpán Cabák (13 b.), Jonáš Jurajda (11 b.), Tomáš Skýpala (7 b.), Jakub Hanskut (4 b.), Tomáš Kyryljuk (3 b.), Jiří Zeman (3 b.), Ondřej Krupa (1 b.), Martin Adam, Štěpán Janošek, Štěpán Vlk

Autoři: realizační tým starších žáků

img_20161210_142939 img_20161210_142905 img_20161210_142912