Ve čtvrtém zápase souboje o bronz deklasovalo ROBE Lovce a slaví zisk medailí

Zuberské ROBE zvítězilo ve čtvrtém utkání série o bronz rozdílem 10 branek, v sérii zvítězilo 3:1 a slaví zisk cenného kovu. Klíčovou osobností zápasu opět gólman Milan Malina. Lovci se sezónou rozloučili čtvrtou příčkou a prohrou 22:32 (11:17).

Extraliga házené 2016/17 – O 3. místo, 4. zápas

HK FCC Město Lovosice – HC Robe Zubří 22:32 (11:17)

Čtvrtý zápas série o konečné třetí místo a tedy i bronzové medaile měli od počátku ve své režii hosté. Zubří chtělo sérii ukončit již v sobotním střetnutí, a když se toto nepovedlo, rezolutně šlo za svým cílem alespoň ve druhém střetnutí v Lovosicích. K jejich velmi dobrému soustředěnému výkonu se přidaly technické chyby Lovců a znovu, stejně jako v zápasech v Zubří, Lovci často marně v jasných šancích hledali recept na skvěle chytajícího Malinu. Už do šaten šlo ROBE s náskokem 6 branek a z cesty za třetím bodem v sérii ho nevykolejilo ani dvojnásobné oslabení na úvodu druhého poločasu. Svůj náskok dovedlo až na úroveň 12 branek a zraněními a nemocemi oslabení domácí se v závěru zmohli na skutečně kosmetickou korekci na konečných 22:32. Zubří slaví bronzové medaile, Lovosice končí čtvrté. Jejich dnešní vzájemný duel udělal tečku za extraligovou sezónou 2016/17.

Nejvíce branek: Motl 4/2, Landa 4, Klimt a Miko po 3 – Dořičák 7, Zahradníček 6, Hrstka 4 a Šlachta po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3,. Vyloučení: 4 – 6, ČK: Václav(ZUB). Diváci: 410.

Václav Toman, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: „Samozřejmě od nás velká gratulace Zubří k bronzové medaili. Bohužel jsme již neměli dostatek sil a díky technickým chybám a neproměňování šancí jsme soupeři dali možnost získat poslední bod. Děkujeme našim fanouškům za podporu v celé sezóně.“

Andrej Titkov, trenér HC Robe Zubří: „Utkání dnes mělo jednoznačný průběh. A to i díky velmi disciplinované hře našeho družstva v obraně. Musíme ale brát v potaz i problémy soupeře s kádrem. Samozřejmě jsme velmi spokojeni s tím, že celá roční práce byla korunována medailí. Velmi si toho vážíme. Osobně doufám, že to bude odrazový můstek k dalším úspěchům.“

zdroj: extraligahazene.cz