V Lovosicích jsme prohráli o gól!

Utkání nabídlo mnoho zajímavých momentů, také skvělou atmosféru v hale. Zubří podporované několika desítkami svých fanoušků, kteří neváhali přijet na sever Čech doplňují ty domácí fanoušky, kteří podporují Lovce všemožnými způsoby.

DSCN4627

První branku zápasu vstřelil domácí Sýkora až ve čtvrté minutě! Do té doby předváděli dobré výkony brankáři na obou stranách. Skóre se následně přelévalo ze strany na stranu a nebylo jasné, který z týmů má převahu. Zubří se dostalo poprvé a naposledy do dvoubrankového vedení v jedenácté minutě po trefě Hrstky. Poté ale následovalo hluché období zuberské hry, kdy Lovosičtí dokázali otočit vývoj zápasu na svojí stranu. Domácí si po několika minutách vytvořili dokonce tříbrankové vedení. Jenže ani jim nevydržel tento slibný náskok.

Naopak, protože osm minut nevstřelili gól, kdežto hosté jich zaznamenali šest a ze stavu 10:13 se dostali do vedení 16:13. O tři branky vedli Zuberští ještě ve 39. minutě. Závěrečná dvacetiminutovka však patřila domácím. Během pár minut dokázali vyrovnat na 22:22. Hosté šli ještě následně čtyřikrát do vedení, ale od stavu 26:26 tahali za kratší konec. O vítězství domácích, kteří se museli obejít bez zraněného Jiřího Motla, účastníka mistrovství světa v Kataru, nakonec rozhodl dvacet sekund před koncem Josef Jonáš.

A.S.A. Lovosice – Gumárny Zubří 29:28 (13:13)

Nejvíce branek: Sýkora 6, Chroustovský 5/3, Hes a Jonáš po 4 – Řezníček 8, Šíra 7, Hrstka 6/4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 2:5. Diváci: 654.

Vladimír Šuma, trenér A.S.A. Lovosice: „ Z mého pohledu velmi kvalitní utkání, přijelo k nám družstvo, které je na druhé příčce tabulky a určitě jsme jim velice znepříjemnili život jak v prvním poločase, tak i ve druhém. Bohužel nám dnes nevycházely přesilové hry a budeme na tom muset zapracovat. Pro nás je to velmi důležité vítězství, dostali jsme se bod za třetí místo. Nejsme všichni úplně fit, ale odmakali jsme to skvěle jako mužstvo a je to kolikrát lepší, než kdyby to odtáhli jednotlivci.“

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Nevyhrálo lepší družstvo. My jsme zahráli trochu pod své možnosti. Více nemám, co bych dodal.“

zdroj: chf.cz