Titkov by nejraději ve čtvrtfinále Lesanu

Zubří – S přehledem si dokráčeli házenkáři Robe Zubří pro další domácí vítězství. Třetí tým extraligy z Lovosic držel krok s Valachy jen první poločas. V tom druhém už dominovalo Zubří a po zasloužené výhře 31:21 si s předstihem zajistilo prvenství po základní části. „Vzhledem k podmínkám, které jsme od léta měli, je pro mě první místo zázrak. Kdybych nosil klobouk, tak ho před celým mužstvem smeknu,“ hrdě poznamenal trenér Zubří Andrej Titkov, jehož tým musel většinu sezony mimo jiné odehrát v azylu rožnovské haly.

Naposledy Zubřané prohráli 3. února. Od té doby sedmkrát zvítězili, přičemž porazili všechny své nejbližší pronásledovatele. V sobotním zápase viděla zuberská hala vyrovnaný první poločas. Kvůli špatné obraně a nepřesnostem v rychlém útoku se Lovosice několikrát dostaly do vedení. „Nebránilo se, neplnily se taktické pokyny, které jsme si nachystali. Dostávali jsme góly po našich chybách a jen díky Malinovi nám soupeř neutekl. Naštěstí se hráči poučili ze zápasu s Plzní a nenechali osud utkání až na úplný závěr,“ hodnotil duel kouč Titkov.

Po přestávce Robe na soupeře skutečně vlétlo a z Lovců se pomalu stávala kořist. Ve 45. minutě zvyšoval Válek na 26:17 a Severočeši jen marně hledali odpověď na zlepšenou zuberskou obranu, za kterou kraloval brankář Malina. Deset minut před koncem byl rozdíl už desetibrankový a na hřiště se dostali i hráči zuberské lavičky, kteří zápas kontrolovali až do konce.

„Utkání rozhodla asi trénovanost. Šlo vidět, že některým hráčům Lovosic postupně docházely síly. Naši klíčoví hráči jsou dlouhodobě pohromadě a jsou sehraní. Když se k nim pak přidají mladí, kteří do hry vnesou energii a drajv, tak pak to funguje skvěle. Pokud to zachováme i na play-off, tak to bude velký příslib,“ věří domácí trenér Titkov, jenž už může pomalu vyhlížet soupeře pro play-off.

V něm Zubří narazí buď na Jičín, Frýdek-Místek, Kopřivnici, nebo Hranice. Vysněného soupeře ale rodák z ruského Krasnodaru nemá. „Nejraději bych hrál s Lesanou Zubří. Nemuseli bychom cestovat, dali bychom si štamprli a klobásy. Ale ta tam bohužel není,“ smál se Titkov. S vážností pak dodal: „Necháme to na osudu. Budeme dělat maximum, abychom byli na čtvrtfinále co nejvíc připraveni. Podíváme se, jak hráli soupeři tohle kolo, na jejich zdravotní stav a od úterka se začneme pomalu připravovat.“

Do konce základní části zbývá poslední kolo, které odehrají házenkáři Zubří ve Frýdku-Místku. V něm by se mohli představit už i někteří ze zraněných zuberských hráčů.

HC ROBE ZUBŘÍ – HK FCC MĚSTO LOVOSICE 31:21 (15:13)

Zubří: Malina, Orság, Krupa – Hrstka 6/3, Válek 5, Douda 4, Klíma 4, Říha 2, Holiš 2, Pich 2, Zeman 2, Přikryl 2, Dokoupil 1, Padalík 1, Polášek, Menšík.

Nejvíce branek Lovosice: Motl 7, Bouček 5, Sýkora 3, Stach 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2. Vyloučení: 5:2. Diváci: 1183.

autor textu: David Janošek

autor fotografií: Ondřej Grůza