Starší dorost porazil mistry ČR

Páteční dohrávkou pokračovala 1. liga staršího dorostu. Již před zápasem bylo zřejmé, že Dukla se stala vítězem ligy. Motivaci ale měla velkou, přijela do Zubří dosud neporažená a chtěla, aby to tak zůstalo. Nám jde zase o to, skončit do druhého místa a nominovat se tak na Československý pohár. Do utkání tedy vstoupili obě mužstva namotivované. Prvních 10 minut zápasu bylo velmi vyrovnané, nikdo si nedokázal udělat vedení. Od té doby jsme odskočili na rozdíl tří branek, díky zvýšené bojovnosti v obraně. Dukla korigovala na poločasových 14:12. Ve druhém poločasu to byl dlouhý boj. Dukla nám byla pořád v patách a bojovala, aby manko smazala. My díky velkému nasazení a velké bojovnosti jít si za svým vítězstvím jsme se pořád drželi na více jak tří gólovém vedení (největší vedení jsme měli ve 45. minutě 21:16). Dukla dokázala v posledních deseti minutách zápasu ještě snížit na rozdíl tří branek, ale na víc se nezmohla. Utkání jsme ubojovali jako velký Tým až do konce. Je potřeba pochválit všechny hráče, oba brankáře – Krupu za důležité zákroky v těžkých chvílích a O. Číže za chycenou sedmičku, která byla velmi důležitá. Také jsme rádi, že se do sestavy vrátil po dlouhé nemoci Štěpán Zeman, který svým výkonem také pomohl k výhře. Opět tým skvěle doplnili mladší dorostenci. Díky patří i fanouškům, kteří nás v hojném počtu na tribuně podporovali. Na závěr je třeba zmínit i malý paradox, již po druhé za sebou nastoupili za jeden tým tři bratři (brankář Ondra a hráči Vojta a Radek Čížovi).

HC Zubří – HC Dukla Praha 29:25 (14:12)

Sestava a branky Zubří: Krupa, Číž O. – Zeman 1, Číž R. 5, Hybner, Tejzr 1, Hacura, Polášek 2, Janíček 9, Vavrys 7, Číž V. 2, Mizera 1, Koleček 1, Lefan. Trenéři: Kořínek, Malina.