Rozhovor: Tomáš Číp

Dalším odchovancem, který nám odpověděl na naše otázky, je Tomáš Číp, který kroutí již šestou sezonu na východě Slovenska v Prešově.

0cblthcwrawbo1ga-i6dw-tatran-presov-tomas-cip-aug14-tasr

Stejně jako Mirek Jurka, tak i ty, jsi letos vstoupil do manželství se svou dlouholetou partnerkou Michaelou, co je nového u Čípů?

S manželkou jsme spolu už dlouho, důkladně se známe, takže žádné velké změny nebyly. Miška má ráda ve všem řád a já to respektuji. Ona i celá její rodina jsou skvělí a v podobě tchána Jozefa, který je bývalý hokejista, jsem získal dalšího trenéra a hlavně velkého fanouška. Chodí na všechny zápasy, doma potom rozebíráme moje výkony.

Jaká panuje v kabině nálada po postupu týmu do skupiny C Ligy Mistrů?

Nálada po postupu byla super, dokonce byl i čas na menší oslavu, nic velkého, máme náročný program a už se nám roztocil kolotoč zápasů.

Majitel Tatrana Prešov pan Chmeliar je známý tím, že dokáže hráče velmi štědře motivovat. Byla tentokrát motivace v něčem speciální?

Myslím si, že každému hráči šlo především o postup do LM a o možnost zahrát si tuto prestižní soutěž. Postupový bonus je jen velmi příjemné přilepšení

Kádr Prešova doznal před sezónou spousty změn, kterého nového hráče považuješ za nějvětší posilu.

Nejvíce prostoru dostává zatím mladý chorvatský pivot Leon Vučko, je šikovný, jak v útoku, tak i v obraně.

Jak vidíš šance Prešova v zápasech ve skupině?

Jsem přesvědčený, že naše šance jsou vyšší, než tomu bylo loni. To nás potkala velká smůla v podobě zranění klíčových hráčů. Hlavně domácí zápasy bychom měli zvládat a poprat se o postup.

Prešov má každoročně velmi nabitý program, letos budete působit v LM, SEHA lize i domácí extralize. Jak na Vás hráče působí taková zátěž?

Zápasů je mnoho, naučili jsme se zvládat zápasy, i když jedou jeden za druhým, jako na běžícím páse. Je to velmi vyčerpávající. O to větší důraz klademe na kvalitní rehabilitaci, masáže, výživové doplňky a vitamíny.

V Prešově podáváš pravidelně velmi slušné výkony, co stojí za tím, že jsme tě již dlouho neviděli v dresu se lvíčkem na prsou?
To netuším a ani to momentálně neřeším. V Prešově důvěru trenéra cítím a to je pro mne důležité. Pravidelně konfrontuji na té nejvyšší úrovni a na hřišti dostávám velký prostor. Věřím, že ještě dostanu šanci tyto zkušenosti zúročit.

S Prešovem jsi spojil zatím celou profesionální kariéru, nelákalo tě to zkusit něco jiného?

Ale lákalo, když mi končila v Prešově smlouva. Dal jsem si k sobě všechna pro a proti a vyšlo mi z toho, že mi tady v podstatě nic nechybí. Podepsal jsem tedy smlouvu novou. V Prešově jsem už šestou sezónu a za tu dobu se mi podařilo vybudovat zázemí a mám zde druhou rodinu, můžu se tedy soustředit pouze na výkony na hřišti.

V příští sezóně začíná společná česko-slovenská soutěž, bude pro tebe zápas v Zubří něčím speciální?

Na zápas se určite budu tešit, protože jsem v hale denně trénoval a oblibil si ji, ale bude to zápas jako každý jiný. Budu rád, když přijde moje rodina, kamarádi, fanoušci a trošku povykládáme.

Nakonec jedna obligátní otázka, uvidíme ještě Tomáše Čípa v zuberském dresu?

Určitě bych si ještě chtěl zahrát v zuberském dresu, ale uvidime, kam budou mířit moje házenkářské kroky:-)