RHC Zubřím pořádalo mini kemp pro hráče rok narození 2005 až 2008

V pátek 1. června uspořádalo RHC Zubří mini kemp pro mladší žáky. Tento kemp se konal v zuberské hale a trvání tohoto mini kempu bylo od 14:00 do 17:00. Cíl tohoto mini kempu bylo zdokonalování herní činnosti 1:1. Účastníci tohoto mini kempu byli z celého Zlínského kraje a cesta byla daleká tak jsme se snažili dát hráčům během tří hodin co nejvíce informací a herních cvičení. Všem 22 hráčům se věnovalo pět trenérů. Jednotlivým hráčům se věnovali Matěj Šustáček, Pavel Přikryl, Martin Janíček a Josef Mazáč. Brankáře měl na starosti Milan Malina (všichni čtyři jmenovaní jsou extraligoví hráči)

Na začátek tohoto mini kempu proběhla atletická abeceda a následovala dynamická rozcvička. Poté si Milan Malina vzal na starosti čtyři brankaře. Milan s nimi prošel základní brankářské cvičení a bylo vidět jak jednotliví brankáři naslouchali radám extraligového brankaře.

V té samé době hráči začali s prací nohou na žebřících, kdy jsme kladli důraz na koordinaci celého těla. Následovala cvičení na techniku a práci s míčem. Poté následovalo rozházení s důrazem na rotaci horní části těla a držení odhodové ruky. Z tohoto cvičení jsme plynule přešli na rozházení s důrazem na správnou orientaci celého těla na branku. Po tomto hodinové bloku následovala krátká přestávka.

Po přestávce byli hráči rozdělení do 4 skupin po 4 až 5 hráčích. Kdy jednotliví trenéři dostali na starosti tuto skupinku se kterou prováděli zdokonalování herní činnosti 1:1. Jednotlivá cvičení byla od jednoduchých až po složitější. Hráči během těch to cvičení si vyzkoušeli čtyři druhy uvolnění s následnou střelbou na brankaře. Po tomto hodinovém bloku opět následovala přestávka.

Do poslední fáze tohoto mini kempu jsme pro hráče připravili již cvičení, kdy veškerá uvolnění, která prováděli na statistického obránce měli provést na aktivního obránce. I když hráčům docházela síla a energie, snažili se toto cvičení provést co nejlépe. Poté následovala krátká přestávka.

Na závěr jsme pro hráče připravili řízenou hru kdy byly na hřišti 3 skupinky po 3 hráčích. Hráči měli za úkol bránit před hranící devítky (napodobení obranného systému 3:3). Na hráčích byla vidět čím dál tím větší únava tak že časy jednotlivých poločasu jsme korigovali podle únavy hráčů. Po ukončení mini kempu proběhlo protažení všech hráčů.

Všechny hráče je potřeba pochválit za nasazení a za to, že se snažili provádět všechny cvičení tak jak jim jednotliví trenéři ukazovali. Díky taky všem čtyřem extraligovým hráčům za jejich čas a energii věnovaným mladým talentům.