Přímý přenos z Lovosic!

Po 47 dnech se vrací na scénu extraliga házené mužů. Soutěž se zastavila kvůli startu národního týmu na mistrovství světa v Kataru, z něhož reprezentanti přivezli Prezidentský pohár. Teď někteří házenkáři vymění reprezentační dres za ten extraligový a vydají se do bojů o play-off.

„Určit jasný šlágr 17. kola není jednoduché, ale každopádně je se na co těšit,“ poznamenává házenkářský expert Karel Nocar a vysvětluje: „Třeba zápas A.S.A. Lovosice-Gumárny Zubří. Lovci se zlepšenou hrou před reprezentační přestávkou dostali na dostřel první čtyřce a v domácím prostředí budou určitě v tomto trendu chtít pokračovat, přestože reprezentační křídlo Jiří Motl pravděpodobně do boje nezasáhne. Naopak Zubří bude chtít urvat body pro boj o čelo tabulky.“ Jeho oslova potvrzuje i trenér Lovosic Vladimír Šuma, který rovněž pomýšlí na postup tabulkou vzhůru. „Čím výš se dostaneme, tím můžeme mít slabšího soupeře. Bylo by smrtící dostat na úvod Plzeň či Zubří, které budou mít výhodu případného rozhodujícího domácího střetnutí. My se budeme snažit škrábat co nejvíc nahoru, abychom skončili alespoň do toho čtvrtého místa. Pak máme šanci narazit na tým, který má podobnou kvalitu jako my. Aby se to povedlo, musíme ještě ustálit individuální výkony. Příklad je Tomáš Hes. Jeden zápas dá šest gólů, další nic. Potřebujeme to dostat do rovnováhy,“ řekl během zimní přestávky pro iDNES.cz lovosický kouč. S ambicí bodovat jdou ale do zápasu i Valaši ze Zubří, a tak diváky v hale Lovců jistě čeká pěkná podívaná.

zdroj: chf.cz