Potvrdíme formu na horké půdě v Karviné?

Extraliga pokračuje o víkendu třemi sobotními a dvěma nedělními utkáními 19. kola, které načala středeční televizní předehrávka Jičína proti Dukle. Vedle tradičně prestižního střetnutí Karviné se Zubřím nebo Brna s Litovlí, kterou vede někdejší brněnský kouč Hradil, přichystal los fanouškům hned tři zápasy, v nichž se střetávají přímí konkurenti v tabulce. První z nich se odehraje na severu Čech, kam zamíří Talent. Po středeční výhře Dukly sice Lovosice a Plzeň dělí v tabulce dvě místa, ale je mezi nimi pouhý bodový rozdíl a Lovci se tak mohou v případě výhry posunout na druhou příčku v tabulce před Západočechy. Plzeň by se naopak mohla v případě vlastního úspěchu a souběžné výhry Karviné nad Zubřím mohla do čela tabulky. Utkání by mělo být ozdobou kola, ale to není s hlediska veledůležitých střetnutí 19. kola vše. Až nádech klíčových střetnutí sezóny nesou další dva jiné zápasy – konkrétně duely Frýdku-Místku s Hranicemi a Kopřivnice s Novým Veselím. Frýdek hájí právě před Cementem s jednobodovým náskokem poslední postupovou příčku pro play-off a stejná manko má na Orly i ambiciózní nováček z Nového Veselí, na které by se ale bodově chtěla dotáhnout Kopřivnice, mající stále šanci proniknout do boje o medaile.  Všechny zápasy 19. kola můžete tradičně sledovat na portálech TVCOM.cz a Onlajny.cz.

HCB Karviná (5. místo, 20 bodů) – HC ROBE Zubří (1. místo, 28 bodů)
Neděle 26. února 2017, 10.30 hod.
První vzájemný zápas sezony 2016/17: ZUB – KAR 32:25 (15:10)

Alexandr Radčenko, hrající asistent trenéra HCB Karviná: „Zubří je v pohodě, vede extraligu a ještě posílilo. My máme opačný problém, začátek jara nám nevyšel, ale konec sezóny ještě není. V neděli musíme hlavně začít bránit, v útočné fázi to až tak špatné není. Favoritem je soupeř, ale v neděli se budeme o body rvát.“

Libor Hanisch, pivot HCB Karviná: „Zubři je tým s momentální nejlepší formou v lize. Vychází z dobře zajištěné obrany a v útoku spoléhají na dobrou spolupráci střeleckých spojek s pivotem. Nicméně se jedná o derby, ve kterém je sice mírným favoritem Zubři, ale na naší domácí palubovce to nemusí nic znamenat. Pokud předvedeme disciplinovaný a týmový výkon, tak věřím v to, že tyto body zůstanou doma.“

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Budeme chtít v tomhle dalším důležitém zápase potvrdit naší současnou formu. Měli bychom být kompletní, a to by mohlo byt v tomto střetnutí rozhodující. Šířka kádru je na naší straně.“

Matěj Šustáček, spojka HC ROBE Zubří: „Utkání s Karvinou bývají vždy velmi vypjatá. Na přípravu jsme měli dostatek prostoru, věřím, že jsme na utkání připraveni na sto procent.

zdroj: extraligahazene.cz