Porazili jsme Plzeň, v play-off vyzveme Karvinou!

Zubří – Zápas hodný play-off. I takto lze označit sobotní utkání mezi házenkáři Zubří a Plzně. Souboj, do kterého vstoupili lépe domácí, se rozhodoval až v nervy drásajícím závěru. V něm byli úspěšnější Zubřané a díky vítězství (29:28) udrželi konečné druhé místo v tabulce po základní části. Ve čtvrtfinále play-off narazí na tým Karviné.
První poločas drama nenaznačoval. Úvodní branku sice vsítil hostující Poloz, ale to bylo naposledy, co Plzeň vedla. Pak se rozjel brankostroj Zubří a i díky výbornému výkonu brankáře Maliny začali domácí házenkáři soupeři odskakovat.

„V prvním poločase nebyla naše hra daleko od ideálu. Přesně takhle chceme, aby naše mužstvo hrálo,“ pochvaloval si poločasový výsledek (20:12) zuberský trenér Andrej Titkov. Dařilo se především Hrstkovi, který jen za první poločas zaznamenal sedm gólů. Naopak na lavičce hostů bylo cítit zklamání. „Totálně jsme nezvládli první půli zápasu, kdy jsme se nedokázali vyrovnat domácímu týmu v agresivitě a v chuti hrát. Osmi gólové manko se v Zubří už těžko dotahuje,“ uvedl asistent trenéra Plzně Jiří Hynek. Přesto se o to plzeňský tým ve druhém poločase pokusil. Díky agresivnější obraně se Plzenští dostávali do rychlých útoků a náskok Zubří se začal ztenčovat. Domácí držel nad vodou především brankář Orság, který o poločase vystřídal Malinu.

„Chystáme se na play-off a je pro nás důležitý každý hráč v družstvu. Dlouhodobě se snažíme do hry zapracovat oba gólmany a Orság nás určitě dnes nezklamal,“ vysvětlil změnu domácí trenér Titkov. V závěrečné desetiminutovce utkání byli hosté už na dostřel, na zuberský tým ztráceli pouhé tři branky. Utkání směřovalo k infarktovému závěru. Dvě minuty před koncem vedli Valaši už jen o gól a navíc se bránili náporu hostů.

Šindelář se však dopustil útočného faulu a v následující akci rozhodl o utkání svou devátou brankou v zápase domácí Řezníček. V závěru ještě snížil Poloz, ale Zubřané si vítězství vzít nenechali.

„Jsem rád, že se mužstvo v kritických chvílích nezlomilo a dokázalo zvítězit. Podruhé v sezóně jsme porazili úřadující mistry. Je to pro nás cenná výhra,“ hodnotil utkání Titkov.

Šlágr kola rozhodl především první poločas, ve kterém domácí házenkáři jasně dominovali. „Je to pro nás zdvižený prst. Takhle v play-off hrát nemůžeme, to bychom hodně brzo narazili,“ řekl plzeňský asistent Hynek.

Díky vítězství (29:28) se Zubří udrželo na druhé pozici. Ve čtvrtfinále, které začíná za tři týdny, tak narazí na tým Karviné, která skončila sedmá.

HC ZUBŘÍ – Talent M.A.T. PLZEŇ 29:28 (20:12)

Zubří: Malina, Orság, B. Pšenica – Hrstka 9/3, Řezníček 9/2, Douda 3, Bechný 2, Šustáček 2, Zahradníček 2, Šíra 2, Reček, Dořičák, Šlachta, Přikryl, M. Pšenica.

Nejvíce branek Plzně: Poloz 7/2, Vinkelhöfer 5/1, Škvařil 3, Blecha 3, Tonar 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 3 (přímá ČK Douda):6. Diváci: 1158.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hranice – Karviná 27:22, Kopřivnice – Jičín 24:22, Frýdek-M. – Litovel 32:26, Brno – Zlín 28:22.

Čtvrtfinálové dvojice (na tři vítězství): Dukla Praha – Jičín, Zubří – Karviná, Plzeň – Lovosice, Hranice – Frýdek-Místek. Dvojice v play-out (na tři vítězství): KP Brno – Zlín, Kopřivnice – Litovel.