Opora Pulawy Sobol by klidně žila na Valašsku!

Zubří – V přehlídku reprezentantů se dá s nadsázkou označit nadcházející víkendový 9. ročník mezinárodního házenkářského turnaje mužů v Zubří. Prvenství ve Valašském poháru budou obhajovat domácí hráči, ovšem soupeře budou mít opět více než kvalitní.

Jan Sobol děkuje českým fanouškům.

Jan Sobol děkuje českým fanouškům.Autor: Ivo Dudek

„V letošním ročníku se znovu představí třetí celek slovenské extraligy Sporta Hlohovec, dalším staronovým účastníkem bude rakouský UHK Krems, kde dlouhá léta působil i náš současný asistent Pavel Hrachovec,“ upřesnil Michal Balhárek.

Čtvrtým do party bude zcela nový účastník KS Azoty Pulawy, který skončil třetí v polské superlize a kde minulou sezonu působil i náš odchovanec brankář Kuba Krupa.

„Do Zubří pojedeme vyhrát, i když nám bude chybět náš nejlepší hráč a kapitán Przemyslaw Krajewski, který je na olympiádě v Riu,“ konstatoval Jan Sobol, jeden ze dvou českých reprezentantů v dresu Pulawy a odchovanec karvinské házené, který se na Valašsko už moc těší.

„Přímo se nemohu dočkat. Vždycky mám v sezoně pár záchytných bodů – hlavně reprezentaci, Vánoce a prázdniny doma. Teď po tvrdé přípravě přijde zpestření v podobě turnaje v Zubří. Být to na mně, tak v létě jezdím na turnaje do zahraničí. Klub totiž má docela velké ambice, s nadsázkou možná i přehnané,“ usmívá se 32letý křídelník.

Vzhledem k několika sezonám v karvinském dresu má stále v živé paměti vyhlášená derby se Zubřím.

„Na ta se nedá zapomenout. Po pravdě rivalita začínala někde už v mladších žácích a vše gradovalo v mužské kategorii. Vždy v zápasech panovala skvělá atmosféra a v Zubří kromě skvělého publika také vůně slivovice. Snad se všeho dočkám i nyní,“ pousmál se Sobol, jenž se v neposlední řadě těší na setkání se známými na Valašsku.

„Všichni jsou zde veselí a pozitivní lidé. Třeba Kubové Hrstka a Krupa. S prvním jmenovaným vždy na srazu nároďáku okupujeme společný pokoj, trávíme s rodinami prázdniny. A druhý byl loni se mnou v Pulawách a předtím v Prešově. Nesmím zapomenout ani na trenéra Miku. Na Rožnovsku u známých trávím prakticky každé léto, na Valašsku se mi moc líbí. Dokázal bych si představit zde jednou žít i natrvalo,“ dodal s úsměvem Jan Sobol.

PROGRAM

Pátek: UHK Krems – KS Azoty Pulawy (17), Robe Zubří – Hlohovec (19). Sobota: Krems – Hlohovec (11), Hlohovec – Pulawy (15), Zubří – Krems (17). Neděle: Zubří – Pulawy (11).

Více ZDE