Nejsem zlým mužem týmu, říká pivot házenkářů Zubří Štěpán Zeman

Zubří – Ve velké pohodě hrají pivoti házenkářů Zubří. Vedle zkušeného Tomáše Říhy a zatím nejlepšího střelce týmu Petra Šlachty se začíná prosazovat i devatenáctiletý Štěpán Zeman. V sobotním vítězném utkání s Novým Veselím (33:22) vstřelil šest branek, byl to přitom jeho teprve třetí zápas za muže. „Jsem rád za každou minutu na hřišti,“ říká skromně mladý házenkář.

14425387_10154575254753748_5276247890116223369_o

Nováček extraligy vám dal zabrat, zápas jste rozhodli až ve druhém poločase. Čím to bylo?

V prvním poločase nám moc nefungovala obrana. Nedokázali jsme se pořádně domluvit a dostávali jsme dost gólů z dálky, na kterých byl postavený útok soupeře. Naštěstí jsme se ve druhém poločase zlepšili. Nakonec jsme mohli vyhrát i větším rozdílem.

Neměla na průběh utkání vliv i krátká pauza po středečním zápase s Duklou?

Myslím si, že určitě ne. Měli jsme dost času na odpočinek. Ve čtvrtek jsme měli lehčí trénink a v pátek normálně předzápasový.

Jak se vám hraje v konkurenci dvou reprezentačních pivotů?

Dobře. Jsem rád, že vedle nich můžu hrát a získávat zkušenosti. Hodně mi v obraně pomáhá Tomáš Říha, tím že ji řídí a radí mi, co mám v jaké situaci udělat. Taky na tréninku spolu řadu věcí probereme. V sobotu jsem dostal i dost prostoru na hřišti, takže jsem určitě spokojený.

Dostáváte dost dvouminutových trestů. Jste zlým mužem týmu?

(smích) To si nemyslím. Je pravda, že dvojek dostávám hodně. Asi bych měl jejich počet zmenšit, protože i na Dukle jsem dostal dva tresty stejně jako v sobotu. Ale nemyslím si, že bych byl zlým mužem týmu (úsměv). Nevím, čím to je. Bývám při zápase maximálně koncentrovaný, snažím se hrát co nejlíp.

V příštím kole vás doma čeká mistrovská Plzeň, to bude asi jiný zápas.

Bude to kvalitnější soupeř. Mají tři tituly a určitě jsou favorité i na ten letošní. Navíc k nim přišel od nás Kuba Šíra, takže to bude těžký a vyhecovaný zápas. Ale teď v úvodu sezóny zatím nejsou tak suverénní, tak snad toho využijeme.

autor: David Janošek