Mladší dorost vyhrál turnaj v maďarské Tatabányi

V brzkých pátečních hodinách odjížděli mladší dorostenci ke kvalitně obsazenému turnaji do Tatabánye. Po pětihodinové cestě nastoupili kluci k prvnímu utkání ve skupině proti loňskému vítězi, družstvu maďarské házenkářské akademie Neka. Hráli jsme od začátku velmi koncentrovaně a důrazně v obranné fázi. Získali jsme tak do poločasu zasloužený šestibrankový náskok. Ani po přestávce jsme nepolevili, soupeř se jen těžce prosazoval. Naopak kluci hráli s chutí a úspěšně zakončovali pohledné akce. Jen na konci utkání jsme mírně polevili a dovolili tak soupeři skóre korigovat.

HC ROBE Zubří – NEKA  27:19 (14:8)

Ve druhém utkání ve skupině jsme se utkali se švédským Ystadem. Opět jsme hráli velmi dobře v obraně, díky čemuž jsme dávali snadné góly z rychlých útoků. Soupeř po přestávce odpadl a jasně jsme jej tak přehráli.

HC ROBE Zubří – Ystad  33:15 (17:8)

K poslednímu utkání ve skupině a vědomím jistého postupu z prvního místa nastoupili kluci proti Veszprému. Soupeř se proti nám v útoku nedokázal vůbec prosadit, což se snažil kompenzovat přehnanou agresivní hrou v obranné fázi a osobní hrou na polovině hřiště. Bohužel rozhodčí toleroval soupeřovu agresivní hru, která byla často za hranou. Zápas tak nebyl vůbec pohledný. Kluci si zaslouží pochvalu, že se nenechali vyprovokovat, nijak neopláceli a dovedli tak zápas do vítězného konce.

HC ROBE Zubří – Veszprém  23:20 (12:8)

K semifinálovému utkání jsme nastoupili proti družstvu Tatranu Prešov. V první půli jsme se podřídili hře soupeře, který působil unaveným dojmem. Až po přestávce jsme přidali na agresivitě v obraně a zápas tak s přehledem dovedli do vítězného konce.

HC ROBE Zubří – Tatran Prešov  25:13 (13:9)

Ve finále turnaje jsme se opět utkali se soupeřem ze skupiny, družstvem házenkářské akademie NEKA. Postupně jsme si v průběhu první půle vybudovali šestibrankový náskok. Nicméně soupeř se po přestávce nevzdával a i díky naší horší první desetiminutovce postupně snížil až na rozdíl dvou branek. Poté však kluci opět přidali na koncentraci, dobře bránili a uklidňující náskok získali zpět. Tento jsme udrželi do konce a získali celkové vítězství v turnaji.

HC ROBE Zubří – NEKA  23:17 (14:8)

V průběhu turnaje předvádělo družstvo vyrovnané výkony. Těžili jsme z výborné obranné hry. Kluci se prezentovali jako semknutý kolektiv, ve kterém panuje dobrá a bojovná nálada. Individuální ocenění navíc zaslouženě získali Tomáš Chmela za nejlepšího brankáře a Lukáš Mořkovský za nejlepšího hráče celého turnaje. Pochválit je nutno celý kolektiv za vzornou reprezentaci klubu a české házené.

Sestava a branky:

T.Chmela, K.Čepica, L.Mořkovský 30, J.Jurajda 5, Š.Cabák 8, D.Michálek 16, M.Havran 9, Š.Fiala 10, V.Svoboda 11, A.Vodička 4, D.Mazurek 18, P.Bajer 16, T.Randýsek 3, A.Zsoldos 1