Mladší dorost prohrál s Veselím a porazil Lovosice

V přímém souboji o první místo v 1.lize mladších dorostenců jsme v rožnovské hale přivítali úřadujícího mistra této kategorie Nové Veselí. Hosté se v úvodu utkání dostali po našich špatných střelách a nepřesnostem do snadného vedení. Po vstřelení prvního gólu jsme se zbavili zbytečné nervozity z důležitosti utkání a výrazně se zlepšili v obraně. Pomalu jsme dorovnali skóre a ve dvacáté minutě se poprvé dostali do vedení. Škoda, že se nepodařilo proměnit několik šancí v této části utkání. Místo toho soupeř opět rychle vyrovnal a po našich chybách šel do šaten s vedením 11:10. Rovněž úvod druhého poločasu se nám vůbec nevydařil a Veselané nakrátko odskočili na tříbrankové vedení. Poté byl zápas zcela vyrovnaný, oba týmy se střídaly v maximálně jednobrankovém vedení. Bohužel kolem 48.minuty došlo k oboustranným vyloučením. Zde jsme opět nevyužili jasné brankové příležitosti a hosté si během několika vybudovali rozhodující třígolový náskok, který udrželi až do konce utkání. Družstvo si zaslouží pochvalu za bojovnost. Škoda jen, že se v tomto utkání nedařilo několika klíčovým hráčům, výsledek mohl být daleko příznivější v náš prospěch.

HC Zubří – Nové Veselí  19:24 (10:11)

Sestava a branky: Mikulenka D., Čepica K., Matejovič N. 1, Krupa J. 1, Mořkovský L. 6, Palát D. 1, Mazurek D. , Havran M. 5 , Svoboda V., Fiala Š. 1, Dobeš J., Ištvánech D. 1, Batista D. 3, Sucháček M.

V desátém kole 1.ligy mladších dorostenců jsme sehráli utkání u nebezpečného soupeře v Lovosicích. Předchozí výsledky domácích naznačovaly, že k úspěchu budeme potřebovat maximální koncentraci od začátku utkání. Úvod se nám opravdu vydařil, rychle jsme se ujali vedení o čtyři branky. Bohužel díky několika nepřesnostem a rychlým zakončením, se domácím podařilo ztrátu smazat. Díky vydařenému konci poločasu jsme se ujali opětovného vedení o tři góly. Nástup do druhé půle byl zcela v naší režii, vybudovali jsme si sedmibrankové vedení. Bohužel od této chvíle se místo dalšího navýšení skóre vyskytly zcela nepochopitelné individuální chyby, neproměňovali jsme vyložené šance a stříleli z nepřipravených pozic. Tímto se soupeř dostal zpět do hry. Až kolem 53.minuty jsme odskočili na uklidňující rozdíl, který se podařilo udržet až do konečného hvizdu. Klukům patří poděkování za zvládnutí nelehkého utkání po předchozí domácí prohře. Musíme si však vzít ponaučení o nutném udržení nasazení a koncentrace v průběhu celého utkání.

Lovosice – HC Zubří  31:37 (16:19)

Sestava a branky: Mikulenka D., Čepica K., Matejovič N. 4, Krupa J. 3, Mořkovský L. 8, Palát D. 2, Jurajda J. , Havran M. 2 , Svoboda V., Fiala Š. 3, Dobeš J.4, Ištvánech D. 10, Batista D. 1, Sucháček M.