Mladší dorost „B“ opět vítězně!

K předposlednímu podzimnímu utkání jsme zajížděli do Uničova. Soupeř během sezóny získal jen 2 body, proto jsme doufali, že si bodové konto nerozšíří na náš účet. Navíc jsme v tomto utkání měli i početní převahu, jelikož soupeř do utkání nastupoval bez náhradníků na lavičce, zatímco my mohli střídat tři hráče. Mohli jsme tradičně rozložit síly tak, aby si všichni zahráli přibližně stejný časový úsek.

Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme v 15. minutě zápasu vyhrávali již o 10 branek. Dařilo se nám jak v obranné, tak útočné fázi, často jsme zakončovali po rychlých útocích. Závěr prvního poločasu jsme ovšem začali hrát více na krásu, než abychom zúročili naše házenkářské dovednosti.

Druhý poločas byl bohužel zklamáním. Vstoupili jsme do něho s obranným systémem 4:2, který jsme ovšem v desáté minutě vrátili zpět na 0:6, jelikož soupeř přecházel přes naše vysunuté hráče a lehce se brankově prosazoval. Lehkovážnost v obraně nás bohužel provází po celou podzimní část. Nepochopili jsme, jak má vypadat základní obranné postavení a jestliže se k tomuto přidá i nesoustředěnost a neochota bojovat, může pro nás být nebezpečný jakýkoliv soupeř. Typologicky nemáme mnoho hráčů, kteří by se byli schopni se soupeřem přetahovat na pozicích 2 a 3, kde to nejvíce bolí. Nakonec si však dva body z Uničova odvážíme a i díky nim se v tabulce posunujeme zase o něco výše.

Podzimní část zakončíme utkáním se Zlínem, kde bychom se měli prezentovat bojovnějším výkonem, jelikož s tímto soupeřem nebudeme hrát na skóre, ale o body a budeme li bojovat jako v Uničově, nemusíme si další připsat.

Házená Uničov – HC Zubří B 26:43 (9:22)