Martin Hrstka: Zodpovědnosti se nebojím, do Karviné jedeme vyhrát

Zubří /ROZHOVOR/ – Byl nejlepším střelcem obou domácích utkání extraligových házenkářů Zubří, drtivou většinu minut strávil na palubovce. Přesto ani výkon Martina Hrstky nestačil na vítězství Valachů, kteří se snaží utnou sérii devíti vyřazení v rámci play-off s Karvinou. I nyní ale po dvou smolných jednogólových prohrách mají postupový mečbol hráči ze Slezska, kam se série hraná na tři vítězství o víkendu přesouvá.

play_off_zubri-karvina_01_2634

„O komplexu z Karviné bych úplně nehovoří a určitě se o postup ještě popereme. Rozhodně nic nevzdáváme,“ říká odhodlaně spojka zuberských házenkářů, která v neděli zaznamenala osm gólů

Kde hledat příčinu dvou těžkých porážek?

Nedělní duel byl hodně podobný předchozímu. Nedokázali jsme soupeři odskočit, celý zápas se to tahalo o branku, o dvě. Vedli jsme sice rychle 4:0, ale neudrželi jsme to. Prodloužení bylo už o štěstí, jestli rozhodující gól dáte nebo ne.

V přípravě si poranil kotník Řezníček, v sobotu se zranil Douda. Jak tato zranění klíčových hráčů ovlivnila úvod série?

Je to škoda, určitě to mělo dopad na naši hru. V posledním zápase základní části s Plzní jsme hráli vcelku solidně, takže nám ve finále dlouhá přestávka moc nepomohla. Ale úplně bych nad námi nelámal hůl, o víkendu jsme dokázali, že umíme hrát i bez těchto hráčů.

Při jejich zranění jste dostal víc prostoru než obvykle. Jak jste přijal novou roli?

Jsem tady jeden z nejstarších hráčů, něco jsem tady už odehrál, takže se zodpovědnosti nebojím. Ale je play-off a tlak je na všechny. To si nevyberete.

Nyní se souboj o semifinále přesouvá do Karviné. Jak to bude těžké?

Jedeme tam dvakrát vyhrát. Venku hrajeme lépe než doma a navíc nemáme co ztratit. Nyní bude tlak na soupeře. Pokud v Karviné budeme bránit stejně dobře jako v neděli ve druhém poločase, tak máme rozhodně šanci vrátit sérii zpět do Zubří. To je náš jasný cíl.

Co kromě dobré obrany bude ještě potřeba?

Samozřejmě dodržovat taktiku, o které se na trénincích bavíme. Doufám, že nás přijedou podpořit i fanoušci. Dvakrát jsme teď prohráli o gól, tak uvidíme, jak se k tomu postaví. Ale já jim věřím a snad jich bude co nejvíc, protože jejich podpora je znát.

Na oba zápasy byla plná hala, diváci dokonce vyfasovali papírové tleskačky. Jak jste vnímal tu atmosféru?

Já osobně když hraju, tak mám svůj svět a okolí moc nevnímám. Soustředím se především na sebe. Ale určitě to šlo znát a všem divákům za to patří velké dík.

Autor: DAVID JANOŠEK