Malina: První místo nic neznamená, play-off je jiná soutěž

Zubří – Ve velké parádě dohrávají házenkáři Robe Zubří základní část extraligy. S náskokem pěti bodů kralují tabulce a předstihem si zajistili nejvýhodnější pozici pro play-off. K sobotní výhře nad Lovosicemi (31:21) velkou měrou přispěl i brankář Milan Malina, který několikrát zavřel bránu a mimo to chytil i dvě sedmičky. „Obrana prvních deset minut zápasu vůbec nefungovala. Vesměs tam byly samé proskoky, střely z volné ruky. Naštěstí jsem tam něco chytil, ale bylo to vyloženě postřehově, kdy mě to trefovalo,“ přiznává zuberský gólman.

Co pro vás první místo znamená?

Pro nás to znamená jen to, že začínáme doma. Play-off je úplně jiná soutěž a na to, že někdo skončil první, se tam nehraje. Jak řekl Martin Hrstka v jednom ze svých famózních rozhovorů, musíme všechny domácí zápasy vyhrát a pak to bude dobré (smích).

Sobotní duel jste ovládli ve druhé půli. Rozhodl váš nástup po přestávce?

Měli jsme štěstí, že jsme dali první gól a nehodili to třeba vedle, jak to umíme. To nás nastartovalo. Ale i tak soupeř stále cítil, že by mohl vyhrát. Až do nějaké padesáté druhé minuty. Pak se ze hřiště stáhl Motl a Lovosice v podstatě přestaly hrát. To už i u nás nastoupili mladí hráči.

Ti odehráli takřka celou poslední desetiminutovku. Neměl jste strach, zda to zvládnou?

Měl jsem z toho trošku obavy, ale trenér očividně věděl, co dělá. V podstatě tam hráli jen dorostenci a ti, co většinu sezony moc nehráli. Jako například třeba Štěpán Krupa, který mě střídal v brance.

Co říkáte na jeho výkon?

Co já vím, tak to byly dnes první Štěpánovy zákroky v extralize. I když už nastoupil v několika utkáních předtím, tak dosud neměl zákrok. Jsme si na lavičce říkali, hlavně ať něco chytí (smích), protože on vždycky po těch zápasech chodil chudák s hlavou dolů, že zase nic… (smích) Na jeho obranu ale musím říct, že předtím vždy chytal jen poslední minuty, kdy se už moc nebrání. Ale dneska měl větší prostor a ukázal co v něm je, takže Štěpáne, gratuluji.

To ho asi vyjde v kabině draho, co?

Tak určitě by měl do kabiny něco přinést, nejlépe nějaké pivečko (úsměv). Plus bude samozřejmě celý týden dostávat čočku (smích).

Koho si přejete dostat ve čtvrtfinále play-off?

V tabulce je to namačkané, je tam více variant. Je mi celkem jedno koho dostaneme. Ať někdo přijde a uvidíme, co bude po těch prvních zápasech.

S vaší formou se asi nemusíte bát nikoho že?

Musím zaklepat, že tam nějaká forma nyní je, ale pořád nejsme kompletní. Chybí nám Janíček, Šustáček, Dořičák a Reček a to jsou všichni hráči ze základu. Teď se daří mladým, ale nikdo neví, co s nimi udělá play-off.

Vítáte přestávku před vyřazovací částí?

Já bych raději hrál, ať už je to za námi. Máme s Kubou Šírou koupené lístky na koncert Rolling Stones, tak snad ho stihneme (smích).

Prvenství po základní části vám už nikdo nevezme, jak přistoupíte k poslednímu zápasu?

Jedeme do Frýdku-Místku vyhrát. Už od Karviné hrajeme play-off a nemůžeme si tedy dovolit prohrát. Nevyhrajeme a kdo ví, co to udělá s těma mladýma, kteří jsou teď na vlně. Nemůžeme riskovat, že před play-off dostanou strach.

autor rozhovoru: David Janošek

autor fotografií: Ondřej Grůza