Malina: Obrana funguje skvěle, na Francii si občas vzpomenu

Zubří – Spolupráci s obranou si zatím nemůže vynachválit brankář zuberských extraligových házenkářů Milan Malina. O víkendu se před ním opět postavila hradba dvoumetrových pořízků. Ale nejen díky ní vyhrálo Robe domácí utkání s Frýdkem-Místkem (31:24). Výbornými zákroky přispěl i Malina, který s Orságem tvoří vyrovnanou gólmanskou dvojici, na kterou je spoleh od začátku sezony. Do sobotního utkání nakonec zasáhl pouze jeden z nich. „Orsi byl na svatbě, vdávala se mu sestra. Jsme rádi, že si to mohl v klidu užít,“ vysvětluje s úsměvem brankář Malina.

zubri_dukla_0692

Za vítězstvím jste šli od první minuty. Bylo pohodové?

Z prvního poločasu jsme měli trochu obavy, protože v posledním utkání v Hranicích se nám moc nepovedl. Naštěstí jsme se dostali brzo do hry, uklidnili se a vypracovali si náskok. Zápas jsme pak rozhodli ve druhé půlce, kdy jsme odskočili snad na osm branek. Pak už se to jen dohrávalo.

V úvodu sezóny jste ve formě. Čím to je, že se vám v brance zatím daří?

Minulá sezóna byla takový zvláštní. Lidi čekali, co předvedu po návratu z Francie a pořád jsem musel někoho poslouchat. Letos máme skvělé hráče v obraně. Přišel Říha, který má zkušenosti ze zahraničí. Je tam Zeman, který bude podle mě v budoucnu top hráčem. Není teď na mě vyvíjený takový tlak. Když nezachytám já, tak zachytá Orsi. Výborně se doplňujeme.

Zmínil jste obranu. Jak se chytá za takovými chasníky?

Zatím skvěle. Když se tam sejde Říha se Zemanem a k nim ještě třeba Reček se Šlachtou, tak je ten střed hodně pevný. My pak můžeme chytat některé střely oběma rukama. Celkově je ta obrana mnohem lepší než minulý rok a podstatně líp se za ní chytá. Ale někdy to těm našim borcům taky nevyjde, co si budeme povídat (smích).

Sledujete výsledky bývalého klubu z francouzského Tremblay?

Ale jo. Minulý rok, kdy jsem od nich odešel tak spadli do druhé ligy. Tak teď bojují o návrat. Bohužel z mého týmu už tam skoro nikdo nezůstal.

Jak to?

Když jsem odešel, tak trenér nabral asi devět nových lidí. Vůbec se jim ale nedařilo. Vyhráli snad jen tři zápasy, tak spadli a on tam nabral dalších pět nebo šest hráčů. Tentokrát přišli i reprezentanti Francie nebo Srbska. Každopádně ze současného týmu znám jen jednoho dorostence, co za mě hrál na křídle.

Chybí vám francouzský život?

Někdy když nemáme doma co dělat, tak si na Francii vzpomenu. Tam jsme měli vždy nějakou zábavu. Mohli jsme zajít do parku, kde bylo živo, kde hrála kapela nebo do kavárny. Ale na druhou stranu, někdy si říkám zlatá Česká republika, co se týče rodiny a byrokratů (úsměv).

Zpět k házené. V příštím zápase vás čekají neporažené Lovosice, to bude těžší soupeř než Frýdek-Místek.

Uvidíme, jak se s tím zápasem popereme. Zatím neprohráli, hrají dobře, navíc teď mají delší přestávku. Ale věřím, že když nám vše vyjde, tak bychom tam mohli třeba i vyhrát.

autor: David Janošek