Jsme v semifinále!!

Stejný kousek jako Karviné se nepodařil nedalekému Frýdku-Místku, který po dnešní prohře čeká pouze boj o konečné 5. až 8. místo. Do zápasu Orli ale vlétli nebojácně, dlouho drželi krok a zvládli dokonce i první nástup hostí, kteří kolem 20. minuty dokázali odskočit do tříbrankového vedení 9:6. Po oddechovém čase kouče Chrastiny se Orli rychle náskok hostí dotáhli a do šaten šli dokonce za vedení 13:12. Po pauze je Petrovský dostal do dvoubrankového vedení, ale ve zřejmě rozhodující pasáži následně podržel hosty gólman Malina, který si poradil s dělovkou Petrovského i následnou dorážkou Gřeška a stejnému hráči o několik okamžiků později chytil i sedmimetrový hod. Hosté tak měli možnost vyrovnat, což učinili a díky skvěle fungující hře přes pivoty Šlachtu se Zemanem si začali budovat stále výrazný náskok. Ten byl největší v 54. minutě, kdy ROBE vedlo 29:20 a v posledních minutách již domácí pouze kosmeticky upravili skóre. Zubří tak splnilo úloha favorita soutěže a o účast ve finále se střetne v sérii s Duklou Praha, která odstartuje za dva týdny na Valašsku.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 24:31 (13:12)

Nejvíce branek: Bednárek 5/3, Gřešek a Petrovský po 4, Bosák 3 – Šlachta 8/2, Zahradníček 5, Douda 3/1. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3. Vyloučení: 6 – 5, ČK: Zeman (ZUB). Diváci: 476.

Konečný stav série 3:0 pro HC ROBE Zubří.

1. zápas, sobota 25. března 2017, HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek Místek 23:19 (12:6)
2. zápas, neděle 26. března 2017, HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek Místek 33:27 (17:16)
3. zápas, sobota 1. dubna 2017, 19.00 hod., Pepino SKP Frýdek Místek – HC ROBE Zubří 24:31 (13:12)