Hráči Zubří v reprezentačních výběrech!

Reprezentace mužů ČR odehrála v rámci předkvalifikace na MS ve Francii dvě překvapivě vyrovnaná utkání s Belgií. V obou vítězných zápasech (ČR-Belgie 34: 32 a 36: 32) se objevili i zástupci zuberské házené. Poprvé oblékl reprezentační dres současný hráč HC Zubří Petr Šlachta (odchovanec TJ Rožnov p. R.), když navíc vsítil v pražském utkání i 2 branky. Dalšími hráči českého výběru byli také Tomáš Říha (momentálně hrající v Německu) a Miroslav Jurka (nyní působící ve Francii).

0_dsc_7859

Juniorská reprezentace do 20 let absolvovala jen kontrolní sraz v Praze, kde nová trenérská dvojice Michal Tonar – Alois Mráz testovala i naše hráče  Filipa Dořičáka, Bohumila Pšenicu a Františka Nesvadbu (odchovanec Vsetína). Ve výběru se objevil i další bývalý hráč HC Zubří Stanislav Kašpárek (původně z Žeravic), který nyní hraje v maďarském klubu Balatonfured.

Dorostenecká reprezentace do 18 let se zúčastnila pod vedením nové trenérské dvojice Pauza – Hladík velkého mezinárodního turnaje v Paříži. V kádru ČR se rovněž  objevili i zástupci zuberského RHC  Tomáš Cáb, Martin Janíček (odchovanec Sokola Velké Meziříčí) a Jakub Padalík (odchovanec Žeravic). Český výběr postupně prohrál s Francií, Německem a Maďarskem.  Následujícího srazu v Novém Veselí se ještě zúčastnil Filip Svoboda. České družstvo odehrálo další přípravná utkání, tentokrát se Slovenskem (ČR-Slovensko 26: 27 a 27: 21). Všem bývalým i současným hráčům HC Zubří je nutno poděkovat za vzornou reprezentaci klubu i města Zubří v reprezentačních výběrech ČR.

0_unnamed