HC ROBE Zubří vítězem Valašského poháru 2016!

V prvním utkání v rámci Valašského poháru 2016 jsme nastoupili proti tradičnímu soupeři ze Slovenského Hlohovce. V prvním poločase byl zápas spíše o obranách, bylo vidět, že družstva jsou přeci jen pořád v přípravné fázi. V druhém poločase jsme dobře hrající Sportu nechali poodskočit a soupeřem vybudovaný náskok se nám již nepodařil smazat.

HC ROBE Zubří : Sporta Hlohovec 24:29(12:12)

Střelci a a sestava: Malina, Orság, Krůpa, Šlachta 4, Nesvadba 4, Dořičák 4, Douda 3/3, Zeman 2, Reček 2, Zahradníček 2, Číž 2, Šustáček 1, Přikryl, Holiš, Říha, Hrstka, Václav

Ve druhém utkání na letošním Valašském poháru jsme se utkali s družstvem UHK Moser Medical Krems, tedy klubu, kde ještě donedávna působil jako hráč i trenér náš současný asistent trenéra družstva mužů Pavel Hrachovec.

Bohužel jsme před utkáním museli udělat vynucené změny v obraně, které byly zapříčiněny šrámy některých hráčů ze včerejšího utkání. Na zadácích proto nastoupili mladíci Tejzr se Zemanem a na souhře obrany to bylo chvílemi znát. I přesto je třeba  hráče za výkon pochválit, není to jednoduché, když loňští dorostenci najednou konfrontují na mezinárodní úrovni. Celé utkání bylo vyrovnané a my o svém vítězství rozhodli až v samém závěru. Na Valašském poháru jsme si tedy připsali první výhru. Černou kaňkou na tomto utkání je zranění Pavla Přikryla, který musel z utkání odstoupit poté, co mu protihráč při střelbě z křídla nešťastně přistoupil odrazovou nohu.

HC ROBE Zubří : UHK Moser Medical Krems 32:29(15:16)

Sestava a střelci: Malina 2, Orság, Krůpa, Zahradníček 5, Reček 4, Dořičák 3, Douda 3/3, Hrstka 3, Šustáček 3, Číž 3, Šlachta 2, Holiš 2, Nesvadba 1, Zeman, Přikryl

Až poslední utkání Valašského poháru 2016 rozhodlo o konečném pořadí družstev. Výhra v posledním utkání zajistila, i přes páteční prohru se Sportou Hlohovec, první místo domácímu HC ROBE Zubří.

Domácí Valaši nastoupili proti velkému favoritovi celého turnaje družstvu Pulaw a rozhodně nezklamali, ba naopak! Celý zápas byl vyrovnaný a po serii vyloučení jsme se pět minut před koncem dostali do dvougólového vedení, které jsme i přes enormní snahu soupeře a jeho velký tlak dokázali udržet. Oporou v celém utkání, ale hlavně na jeho konci byl Petr Orság, který několika po sobě jdoucími zákroky držel naději družstva na vítězství. Vyzdvihnout ještě musíme výkon Štěpána Zemana a Radima Tejzra. Rozhodně na zadácích nehráli s přílišným respektem, přestože proti nim stáli hráči jako Nikola Prce, Michal Kubisztal, Rafal Przybylski, Piotr Maslowski, Leoš Petrovský a další. Celý tým hrál na hranici svých možností, za což si všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu. Skalp takového soupeře se cení. „Nevím, jak komentují zápas přítomní diváci, ale já jsem dnes na palubovce viděl Srdcem Zubřany. To je myslím solidní základ proto, aby tato sezóna mohla být po jejím konci hodnocena jako úspěšná“ podotkl těsně po utkání sekretář klubu Michal Balhárek.

HC ROBE Zubří : KS Azoty Pulawy 27:26(12:13)

sestava a střelci:

HC ROBE Zubří: Orság, Malina, Krůpa-Šlachta 6, Zahradníček 6, Douda 4, Nesvadba 3, Dořičák 2, Reček 2, Hrstka 2, Holiš 2, Číž, Tejzr, Šustáček, Václav, Zeman

KS AZOTY Pulawy: Bogdanov, Zapora- Prce 6, Maslowski 5, Skrabania 5, Sobol 3, Kowalczyk 2, Przybylski 2, Kuchczynski 1, Lyzwa 1, Grzelak 1, Nielczarski, Sliwinski, Petrovský, Kosiak, Kubisztal

konečné pořadí turnaje:

1. HC ROBE Zubří