HC ROBE Zubří na cestě po Slovensku

Muži HC ROBE Zubří vyrazili ve čtvrtek 22. srpna na třídenní trip po Slovensku. Na programu byly tři utkání proti třem různým týmům. Cíl této cesty byl jednoduchý, vyzkoušet nacvičené akce v kombinacích hráčů, kteří by se mohli v soutěži objevovat na hřišti vedle sebe. V poslední době nám dělá problémy obrana a zápasy proti soupeřům ze Slovenska jsou dobrou volbou pro testování před sezónou. Slovensko bylo zvoleno i z důvodu dojíždění, kdy to tým neměl příliš daleko. Navíc byli soupeři voleni tak, aby se mohlo družstvo co nejsnadněji přesouvat. První zastávka byla v Šaľe, kdy čekal Zubřany velice těžký soupeř.

Šaľa – HC ROBE Zubří 20:26 (13:9)

Začátek zápasu byl opět rozpačitý, nemohli jsme se dostal do gólové šance a v obraně nám to opět trvalo celý poločas, než jsme začali bránit. Do druhého poločasu jakoby nastoupil druhy tým. Dařilo se nám v obraně, v útoku nám vycházely přesně nacvičené akce. Je velice pozitivní vidět, že za vítězstvím o 6 branek stojí především mladí kluci. Za obranou stál jistý Šimon Mizera a v útoku se prosazoval Štěpán Souček.

Sestava a branky: Mizera, Krůpa – Dokoupil 2, Hybner 1, Hlinka 3, Přikryl, Šustáček, Vlk 1, Válek, Jurka 4, Řezníček 4, Hrstka 1, Souček 4, Korbel 1, Říha 2, Dořičák 3, Novák

Po zápase tým přespal v nedalekých Diakovcích. Po snídani byl na programu přesun a následný trénink již v Nových Zámcích. Trénink byl pojat formou rozpohybování hráčů po cestě a individuální posilovna. Odpoledne se již Zubřané utkali s domácím týmem.

Nové Zámky – HC ROBE Zubří 22:34 (12:20)

Začátek zápasu již naznačil, s jakým průběhem bude pokračovat. Soupeře jsme jasně přehrávali. Za jeden z cílů jsme si dali to, že musíme vyhrát první poločas, což se nám doposud moc nedařilo. Se Zámky se nám to povedlo, když jsme poločas vyhráli o 8 branek. Ke konci zápasu byla vidět pokleslá koncentrace, na výsledku to však vidět nejde. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Sestava a branky: Malina, Krůpa, Mizera – Dokoupil 1, Přikryl 3, Hlinka 2, Vlk 1, Válek 2, Šustáček, Říha 4, Hrstka 2, Jurka 9, Řezníček 3, Souček 1, Hybner 1, Korbel 1, Novák 3, Dořičák 1

V posledním ze série utkání hostily Zubří Topoľčany. Již ve zmenšené sestavě přijelo Zubří k závěrečné fázi tohoto soustředění. Trenér Poloz dovolil nejzkušenějším hráčům odcestovat domů, aby dostali prostor i kluci, kteří ještě tolik porce minut nedostali.

Topoľčany – HC ROBE Zubří 22:38 (8:18)

S bývalým týmem zuberského Marka Hlinky jsme začali zápas ideálně. Soupeři jsme povolili první branku až v 11. minutě, kdy byl stav 1:7 pro nás. I když jsme na chvíli vypadli z koncentrace, první poločas jsme vyhráli 8:18. V útoku jsme celý zápas zvládali nacvičené akce, fungovala nám spolupráce obrany s brankářem. Bohužel však odjíždíme i s větším šrámem, kdy Jirka Dokoupil musel do nemocnice na ošetření tržně rány na obličeji. S sebou si veze domů 4 stehy.

Sestava a branky: Krůpa 5, Mizera – Dokoupil 5, Přikryl 4, Hlinka 2, Vlk 3, Válek 3, Šustáček, Hrstka 3, Souček 1, Hybner 5, Korbel 4, Novák 3

Další program družstva mužů:

30.8.2019 od 18.00 MŠK Povážská Bystrica vs. HC ROBE Zubří

3.9.2019 od 17.30 HC ROBE Zubří vs. TJ Cement Hranice (přesunuto z 28.8.2019)

11.9.2019 od 18.10 Talent MAT Plzeň vs. HC ROBE Zubří (první mistrák sezóny, TV utkání)