Důrazný proslov Titkova pomohl. Zubří porazilo favority a obhájilo prvenství!

Zubří – Extraligoví házenkáři Zubří obhájili loňské prvenství na domácím Valašském poháru, když ovládli i víkendový silně obsazený 9. ročník. „Popravdě nečekané vítězství, konkurence zde byla skvostná. Škoda jen, že nedošlo více fanoušků. Kdy zase budou moci na vlastní oči vidět přední evropské celky,“ posteskl si kouč Zubří Andrej Tiktov při pohledu na tribuny s průměrnou návštěvou okolo dvou set diváků na zápas.

14066424_10202001119345536_279271535284375626_o

Jeho tým přitom klání čtyř kvalitních celků nezačal dobře, když v pátek na úvod podlehl papírově nejslabšímu výběru turnaje slovenskému Hlohovci. „To jsme nebyli my, i proto jsem měl hned po zápase v kabině s kluky velmi důrazný pohovor,“ přiznal zkušený kouč Valachů. „Nejsem příznivec žádných teambildingů a jiných novinek. Já si rád vše vyříkám hned a otevřeně,“ pousmál se šibalsky.

Jeho slova zjevně dopadla na úrodnou zem, když v následujících dvou dnech postupně udolali jak rakouský Krems, tak třetí celek uplynulého ročníku polské ligy. „Papírově jsou tyto celky mnohem výše, ale udolali jsme je bojovností, nadšením a srdíčkem. Přístup byl skvělý, k ideálnímu výkonu nám už mnoho nechybělo. Hlavně v neděli, kdy to na palubovce jiskřilo a nechybělo nadšení ze hry,“ nešetřil slovy chvály Titkov.

V součtu to nakonec jeho týmu stačilo na prvenství, které týmu pomůže především psychicky. „Hlavně mladým turnaj ukázal, že tvrdá práce a přístup se vyplatí,“ míní Titkov, jehož svěřence čeká generálku na nový extraligový ročník v pátek od 18 hodin na palubovce rivala z Hranic. „Bohužel nebudeme kompletní. Vedle Doudy s Václavem totiž na marodku po víkendu přibyl i Přikryl, jehož návrat lékaři vidí nejdříve v říjnu. Bohužel zcela fit není ani Martin Hrstka,“ smutní trenér Zubří.

VÝSLEDKY Zubří na turnaji: HC Robe Zubří – Hlohovec 24:29 (12:12), – UHK Moser Medical Krems 32:29 (15:16), – KS Azoty Pulawy 27:26 (12:13).

Sestava a branky Zubří: Malina 2, Orság, Krůpa – Šlachta 12, Nesvadba 8, Dořičák 9, Douda 10/10, Hrstka 5, Zeman 2, Reček 8, Zahradníček 13, Číž 5, Šustáček 4, Přikryl, Holiš 4, Říha, Václav, Tejzr.

Konečné pořadí turnaje: 1. Robe Zubří, 2. Azoty Pulawy, 3. Krems, 4. Hlohovec.
Více ZDE