Dorosti na turnaji v Balmazújváros třetí

Ve dnech 16. – 17. 1. se konal turnaj ve městě Balmazújváros. Do Maďarska jsme se vydali už v pátek odpoledne, cesta byla dlouhá. V sobotu jsme se utkali v prvním zápase s domácím celkem a po vyrovnaném prvním poločase, kde jsme byli i mnohokrát ve vedení jsme odcházeli do šaten smírně za stavu 15:15. Druhý poločas jsme nezvládli hlavně v jeho samém úvodu a po neproměněných šancích bylo celkový stav HC ZUBŘÍ – Balmazújváros UKE 27:30

12334295_10206864161834986_1924961075_o

Druhý zápas nás čekal ještě lepší a herně vyspělejší soupeř z Budapeště. Jako by se opakoval scénář z prvního zápasu. První poločas byl z naší strany opět dobrý a dokonce i lepší než v prvním zápase, dařilo se ve všech herních činnostech. Závěru jsme ale něco neproměnili a o náskok jsme opět přišli a stav byl remízový. V druhém poločasu se stav přeléval ze strany na stranu, bohužel jsme udělali o několik technických chyb více a to nás stálo vítězství HC ZUBŘÍ – Pler KC Budapešť 25:29. Poté jsme navštívili místní termální lázně, kde jsme zrehabilitovali na další den.

V něm jsme se potkali z rumunským soupeřem a rozdali jsme si to o třetí místo turnaje. Kluci do zápasu vstoupili s chutí a rychle si vytvořili náskok, ke kterému jsme došli z dobré obrany a rychlého přechodu do útoku. Rumuni už nedokázali odpovědět a k našim skvělým výkonům v obranné části se přidala i ta útočná a hlavně proměňovaní střeleckých příležitostí. Dokráčeli jsme si tak pro kýžené třetí místo po výrazné výhře (největší rozdíl skore na turnaji) HC ZUBŘÍ – Potaissa Turda 34:17.

Nejlepším střelcem celého turnaje se stal zuberský křídelník Tomáš Cáb. „Turnaj hodnotíme kladně, protože jsme šli do něj po úvodní zimní přípravě bez nějakých větších herních prvků v tréninku. Hlavně zápas s Budapeští ukázal, kde jsou naše slabiny a do začátku ligy je potřeba na nich zapracovat“ zhodnotil turnaj asistent trenéra Josef Malina a dodal: „klukům je potřeba opět poděkovat za přístup k celému turnaji a k dobré prezentaci klubu a města Zubří“.