Domácí výhry nad Karvinou by nás zvedly psychicky, série by pak byla snazší, říká před play off kouč HC Zubří Andrej Titkov

Závěr základní část extraligy rozdělil týmy do dvojic, které si to spolu rozdají v prvním kole vyřazovací části. V probíhající herní přestávce sledujeme, jak se na ní jednotliví účastníci připravují a jaké mají před 16. dubnem, kdy rozhodující boje vypuknou, ambice. Po představení kvarteta, které bude hrát o udržení, a čtveřice uprostřed tabulky, jsme se dostali k elitním celkům. Ty budou mít v prvních dvou zápasech play off výhodu domácího prostředí.

PAR5dbef2_100649_1029524

Druhé místo v tabulce základní části obsadili házenkáři HC Zubří, kteří narazí na odvěkého rivala HCB OKD Karviná, který do play off postoupil ze sedmé pozice. Jestliže se o některých duelech hovoří jako o vypjatých, tak to v případě valašsko-slezského derby platí dvojnásob. Je to dáno i tím, že přesně před rokem favorizované Zubří s Karvinou ve čtvrtfinále vypadlo a že ve dvou letošních vzájemných zápasech v základní části vyhráli hosté pokaždé o gól.

Zuberskému týmu se v přípravě nevyhnuly problémy s absencemi hráčů. „Sehráli jsme jen jediný přátelák s Litovlí, ale kvůli onemocnění a zranění některých kluků se už nepovedlo uskutečnit zápas s Kopřivnicí. To mě pochopitelně mrzí, protože jsme museli řešit zdravotní záležitosti, odpadl kvalitní zápasový trénink a kvůli čemuž jsme do puntíku nesplnili přípravný plán. Uvidíme, jestli se to proti Karviné nějak projeví,“ litoval kouč HC Zubří Andrej Titkov.

Bojovat dokáže každý, musíme přidat něco navíc

Zároveň ale nechtěl prozradit, koho postihly zdravotní trable. „Nezlobte se, to vám nepovím. Nerad bych předčasně vykládal karty na stůl,“ pokračoval trenér, jehož svěřenci jdou přesto do souboje s rivalem v pozici favorita a tým se netají nejvyššími ambicemi. „Věřím, že nejenom doma odehrajeme kvalitní utkání. Domácí výhry by nás určitě zvedly psychicky a další průběh série by byl snazší.“

Karvinský soupeř vstupuje do play off posilněný nedávným triumfem ve finále Českého poháru a Andrej Titkov si je dobře vědomý toho, že si jeho tým nemůže dovolit žádné podcenění. „Velmi dobře brání, v obraně se Karvinští opravdu hodně zlepšili. Budou tradičně nebezpeční, umějí se koncentrovat na důležitá utkání, ale my jsme také dobře připravení,“ poznamenal.

„Budeme bojovat, ale to dokáže každý. K tomu musíme přidat ještě něco navíc. Vítězství se může naklonit k tomu, kdo bude lépe používat hlavu,“ uzavřel trenér mužstva z nejmenšího extraligového města, kde se na víkendový dvojzápas očekávají velké návštěvy. Do haly budou v prostoru bývalých střídaček nainstalovány mobilní tribuny a pro diváky je připraveno malé překvapení.

zdroj: chf.cz