Domácí pevnost zůstala nedobyta, porazili jsme Brno!

Domácí nastoupili do utkání bez opor Šustáčka a Zemana, přesto měli lepší vstup do zápasu a v 18. minutě byl stav 11:6. V závěru poločasu se však Brnu podařilo výsledek korigovat na přijatelných 16:13. Prvních deset minut druhého poločasu domácí stupňovali tempo a výsledkem bylo průběžné vedení až o osm branek. V závěru Brno změnilo obranu na 2:4 a zdramatizovalo konec utkání, dvoubrankové vítězství ale domácí celek uhájil.

zubri_brno_4366

HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 29:27 (16:13)

Nejlepší střelci: Šlachta 4, Douda 4, Přikryl 4, Nesvadba 4, Václav 4 – Hubáček 9, Hastík 5, Dostalík 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1168.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Přesto, že družstvo mělo výpadky v koncovkách obou poločasů, tak za zbývajících padesát minut utkání určitě zasluhují pochvalu za plnění taktických úkolů a příkladné nasazení.“

Zdeněk Missbach, trenér Handball Brno: „Nedařilo se nám v obraně podat soustředěný kolektivní výkon. Soupeř se prosazoval jeden na jednoho a byli jsme kvůli tomu často vylučování. V postupném útoku nám vázla kombinace a pohyb hráčů bez míče. Soupeř si nás dokázal dobře ubránit. Velkým problémem byl brankář domácích a neproměňování vyložených šancí. Přesto jsme vysunutou obranou 2:4 donutili domácí k chybám a zápas jsme v závěru zdramatizovali.