Doma jsme oba zápasy nezvládli a prohráváme 0:2!

HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 20:26 (11:10)

Zubří, hnané i ve druhém semifinále fantastickým publikem, opět lépe vstoupilo do duelu s Duklou, jenže Pražané i tentokrát dokázali ve druhé půli zvrátit vývoj utkání a v sérii tak stejně jako Plzeň proti Lovosicím vedou 2:0. Za týden bude mít navíc Dukla výhodu domácího prostředí a je tedy jen krůček od postupu do finále nejvyšší soutěže házenkářů. Zlomovým okamžikem dnešního zápasu bylo vyloučení zuberského lídra Martina Hrstky za stavu 9:6 pro domácí (příá červená karta). Pražané od té chvíle trpělivě více a více otupovali útočnou snahu domácích, obraceli vývoj a evidentně psychicky posíleni včerejší výhrou po přestávce zcela převzali otěže utkání. Naopak domácí byli stále ve větší křeči, kupili technické chyby, a přes skvělou podporu diváků na zvrat šanci neměli. Pokud bude chtít ROBE vrátit sérii na Valašsko, musí zvítězit dvakrát v Praze.

Nejvíce branek: Reček 5, Hrstka 3 – Mubenzem a Sviták po 6, Kotrč 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla.Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení:  4 – 6, ČK: Hrstka (ZUB). Diváci: 1 386. Stav série 2:0 pro HC Dukla Praha.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Chtěl bych pogratulovat Dukle k dnešnímu vítězství. Předvedli velmi dobrý taktický výkon. Utkání poznamenalo vyloučení Martina Hrstky, který je tahounem našeho útoku. Moc bych chtěl poděkovat hráčům za nasazení a divákům za vytvoření fantastické atmosféry.“

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře, hráli jsme přesně to, co jsme potřebovali. Chtěl bych vyzvednout domácí publikum, to se jen tak nevidí.“

HC ROBE Zubří- HC Dukla Praha 28:29 (15:11)

Před téměř 1 500 diváky byla v Zubří k vidění dramatická bitva, ve které nejprve díky skvělé formě Rečka měli navrch domácí, aby po zranění kopřivnického odchovance ztratili dech a hosté tažení Dido Mubenzemem (v druhé půli 9 branek) duel otočili a v sérii získali první bod. Začátek utkání byl hodně nervózní, obě družstva se nedokázala příliš prosazovat proti konsolidovaným obranám a gólů bylo jako šafránu. Jenže postupem času se situace změnila – nejprve Zubří díky Rečkovi získalo poločasové vedení 15:11 a i v úvodu druhé půle se zdálo, že směřuje za první semifinálovou výhrou. Jenže pak začal řádit v dresu Dukly Dido Mubenzem, který těžil ze souhry se Svitákem i dorosteneckým reprezentantem Patzelem. Hosté smazali pětibrankové manko, šli do dvoubrankového vedení 27:25 a náskok přes častá oslabení v závěru uhájili. Druhý zápas série je na programu v Zubří zítra od 18.00 hod.

Nejvíce branek: Reček 7, Hrstka 5/2, Šlachta 5 – Mubenzem 9, Jeníček a Patzel po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 7 – 8, ČK: Brabec (DUK). Diváci: 1462. Stav série 1:0 pro HC Dukla Praha.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Zápas jsme měli jednoznačně ve vlastních rukou až do momentu, kdy se zranil Adam Reček, který byl do té doby našim stěžejním hráčem. Družstvo poté ztratilo jistotu v útočné činnosti, což se negativně odrazilo na všech hráčích.“

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „V prvním poločase to bylo nahoru-dolů a Zubří nám odskočilo až na poločasových 15:11. V druhém poločase rozhodly tři faktory. Naše střídání gólmanů, kdy měl Dan Rangl padesátiprocentní úspěšnost zákroků, i změna obranného systému na 0:6. A také výkon Dido Mubenzema, který dal za druhý poločas 9 gólů.“