Do síně slávy byly uvedeny první tři osobnosti Handball clubu Zubří.

bez-nazvu-3-500x217

Blíží se závěr roku 2016, ve které slavíme 90.výročí od založení našeho klubu a toto významné jubileum jsme zakončili otevřením Síně slávy HC Zubří.

Do Síně slávy  byly uvedeny první tři osobnosti, které se zasloužily o věhlas našeho klubu.

Do síně slávy Handball clubu Zubří  uváděli:

Ing. Lubomír Vaculín-starosta města Zubří

Jaroslav Dořičák-předseda Handball clubu Zubří

Mirek Mikulenka – ročník 1939

Společně s Jirkou Mikulenkou přivezli po vyučení v Gottwaldově do Zubří mezinárodní házenou. Jako voják hrál již I. ligu ČSSR za celek Dukla Bratislava a zahrál si i mistrovský zápas proti našemu družstvu v Zubří. Byl oporou juniorské reprezentace ČSSR a později byl 5 let v širším kádru seniorské reprezentace ČSSR. V sezóně 1965/66 se stal králem ligových střelců, v následujících 2 sezónách se umístil na 2., resp. 3. místě. Je členem klubu ligových střelců, kde jsou hráči, kteří nastříleli v mistrovských utkáních I. ligy více jak 1000 branek. Pracoval v klubu i jako trenér.

Vít Opálka – ročník 1934

Svou házenkářskou éru začal v Zubří v r. 1945. Po dobu vojenské služby v Dukle Bratislava byl dokonce pověřen reprezentací Slovenska v utkání s Dánskem (13:13). Byl oporou družstva, které v r. 1960 vybojovalo postup do I. ligy, zároveň byl i trenérem, a to i v první prvoligové sezóně. Byl tmelem a duší prvoligové party a mezi hráči se mu říkalo „parťák“. Byl opravdový „držák“ – po dobu působení v I. lize vynechal snad jen 1 zápas. Po skončení sportovní kariéry se aktivně zapojil do činnosti klubu, dlouhá leta pracoval ve výboru jako předseda.

Robert Gazda – ročník 1933

Rovněž byl oporou družstva, které v r. 1960 vybojovalo postup do I. ligy. Jako kapitán družstva strhával celý kolektiv příkladnou bojovností, pověstné byly jeho otočky. Na rozehrávce byl mozkem týmu, z kterého vykrystalizovala pověstná součinnost hry „tří králů“ Roberta – Mirka – Vítka. Robert je uváděn do Síně slávy in memoriam, zemřel v r. 1996. Čest jeho památce. Pamětní plaketu převzal jeho syn Robert.