Do nové sezóny s novým koučem.

Změny na postu trenéra extraligového mužstva HC ROBE Zubří

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o aktuálním dění v extraligovém týmu HC ROBE Zubří.

Před posledním kolem základní části extraligy 2017/2018 je náš tým na prvním místě tabulky s celkovým počtem 33 bodů. Na tým z druhého místa tabulky máme náskok 5 bodů a tak je více než jasné, že do play-off půjdeme z prvního místa a to již nemůže ovlivnit ani výsledek posledního zápasu, který odehrajeme na palubovce Frýdku Místku. Přestože je vrchol letošní sezony teprve před námi, vedení klubu nyní vyjednává o nových hráčských smlouvách a složení realizačního týmu pro další sezonu 2018/2019. I v další sezoně budeme mít jen ty nejvyšší cíle a to napříč všemi věkovými skupinami. Chceme být i nadále na špici všech hraných soutěží a pomýšlíme na návrat do evropských klubových soutěží.

Zásadní změnou v týmu bude výměna trenéra extraligového áčka. Z klubu po několika úspěšných letech po vzájemné dohodě odejde pan Andrej Titkov. Společným cílem stávajícího trenéra, hráčů i vedení klubu je vybojovat v letošní sezoně ty nejlepší příčky. Chceme veřejně poděkoval Andreji za výsledky a práci, které v Zubří odvedl. Věříme, že jeho další sportovní kariéra bude úspěšná a přejeme mu za celý klub mnoho zdaru a radosti z házené. Samozřejmě také spokojenost v osobním životě a především, a to je u sportovce zásadní, mnoho zdraví.

Již před začátkem nové sezony nastoupí na pozici trenéra HC ROBE Zubří pan Dušan Poloz. Jednání o jeho účinkování je nyní uzavřeno a smlouva je podepsána. Pan Dušan Poloz začne s týmem pracovat ihned po ukončení letošního ročníku. Jeho prvními úkoly je sestavení hráčského týmu na další ročník extraligy, včetně realizačního týmu. Od nového trenéra vedení klubu také očekává spolupráci nad strategií dlouhodobého konceptu rozvoje házené v Zubří. Chceme, aby se zapojil do sportovní strategie výchovy hráčů od žáků až po dorost. Našim dlouhodobým cílem je vychovávat si extraligové hráče z vlastních řad a příchod pana Dušana Poloze do toho konceptu zcela zapadá.

Dušan Poloz – profil trenéra:

Dušan Poloz se narodil 9. května 1965 v tehdejším Gottwaldově (dnešním Zlíně), je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu v Oslo – Norsko.

S trenérskou kariérou začal v 1992 v Bystřici pod Hostýnem, kde působil do roku 1996 jako hlavní trenér tamního mužského týmu. Prvním ženským týmem byla HC Novesta Zlín, kde působil jako asistent hlavního trenéra v letech 1996 až 1998. V letech 2005 až 2008 trénoval juniory norského Follo HK s kterými v roce 2008 vyhrál norský pohár juniorů. Následoval návrat do České republiky, kde v letech 2009 až 2010 vedl ženy HC Zlín (2009 třetí místo v WHIL). V roce 2009 se vrátil opět do Norska, kde vedl družstvo Bekkelagat Oslo. Mezi jeho nejúspěšnější angažmá patří působení u družstva DHK Baník Most, s kterým v roce 2013 vyhrál mimo jiné i evropský Challenge Cup. Ve stejném roce s tímto družstvem zvítězil ve WHIL a stal se i Mistrem České republiky. Od roku 2016 působil opět v norském Follo HK jako trenér mužů. Známé jsou také jeho angažmá u ženských reprezentačních výběrů, kdy nejprve působil v roli asistenta Jana Bašného u týmu ČR, aby se posléze stal hlavním trenérem reprezentačního mužstva Slovenska. Dušan Poloz je znám jako propagátor prvků severské házené a výborný motivátor hráčů a hráček.