Deník: Opora Malina: Čeká nás pořádný záhul, každé utkání bude šichta

I přes velkou obměnu kádru a jeho omlazení jedna z hlavních opor házenkářů Zubří o ústupu z nedávno vydobytých pozic neuvažuje. „Nejdůležitější jsou klubové výsledky, až potom výchova reprezentantů. Pokud bude tým šlapat, zájem o naše hráče bude tak či tak. Nedokážu říci, jestli po všech nedávných změnách opět budeme hrát o medaile, či o příčky níže, to ukáže čas. Každopádně v každém utkání budu chtít vyhrát a hrát co nejvýše,“ hlásí gólmanská jednička Robe Milan Malina.

Stejně tak si uvědomuje, že fanoušci Zubří budou opět nároční a hlavně je do haly přitáhnou jen vítězství.

„Základem úspěchu bude nedobytnost naší tvrze. Nečeká nás snadná sezona, ale já věřím, že s maximální bojovností a nasazením hlavně doma dokážeme porazit každého,“ hřímá před sobotní premiérou v Robe Aréně s Novým Veselím (od 18.00) opora Valachů.

Z tohoto pohledu je úvodní výhra na půdě nováčka v Litovli (27:22) velmi důležitá. Souhlasíte?
Rozhodně. První zápas je vždy těžký a na Hané to platilo dvojnásob. S odchodem Doudy s Klímou odešlo hodně gólů, byli jsme nervózní. Hlavně mladí v úvodu. Kluci ale ukázali, v čem jsme silní, nebáli se střílet. A až zlepšíme ještě obranu, bude to ještě veselejší.

Jak se tým vyrovnává s velkými změnami kádru?

Je to nelehká doba, přišlo hodně mladých kluků. Místo aby získávali zkušenosti opatrně z lavičky, jsou hozeni do vody, je to křest ohněm, bez doby hájení.

Trenér očekává nevyrovnanost výkonů. Bude to velký problém?

Zodpovědnost musí vzít na sebe ti nejzkušenější. Mladí si mohou chyby dovolit, je to daň za generační obměnu. S každým zápasem ale budou zkušenější. Příští týdny ukážou více.

Vás gólmany tak asi čeká více práce.
Čeká nás pořádný záhul, každé utkání bude šichta. Momentálně z deseti střel je jen jedna z dálky, v uplynulých sezonách jich bylo pět i více. Nyní se budeme muset celou dobu soustředit, sledovat a dirigovat obranu. Časem bude opět kvalitní, každopádně nás čeká hodně náročná sezona.

V létě jste získali jedinou posilu – Marka Krobela. Jak se jeví?
Rozhodně od něj očekávám střely a góly. Až se uzdraví střelci z dálky Reček s Válkem a přidá se Martin Hrstka, bude to lepší, trošku se uvolní prostor i pro větší spolupráci s pivotem.

Co tedy bude hlavní předností Zubří?
Hlavně hra na brejky! Musíme vsadit na maximální nasazení, rvavost a valašské srdíčko. Nesmíme nic vypustit!

V sobotu vás čeká domácí premiéra. Čekáte s Novým Veselím jasné vítězství?
Čekám více než pěknou házenou, boj z obou stran. Veselí se v uplynulých dvou sezonách oklepalo, navíc budou namlsaní domácí výhrou s Frýdkem. Soupeř bude kousat, ale my si nesmíme dovolit doma prohrávat. Osobně si nedávám dlouhodobé cíle, ale všichni chceme do play-off. Půjdeme zápas od zápasu, každopádně uděláme co nejvíce, abychom byli nahoře!

Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/opora-malina-ceka-nas-poradny-zahul-kazde-utkani-bude-sichta-20180913.html