Deník: Zubří přivezlo těsnou výhru z Karviné, teď přivítá Hranice!

Karviná, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří po obrovském boji ve druhém kole extraligy vyhráli v Karviné o jediný gól. Na půdě neoblíbeného protivníka Zubřané téměř s výjimkou první čtvrthodiny po celý zápas vedli, ve druhé půli až o čtyři branky a i přes vzepětí Karviné v závěru v dramatu Valaši výhru uhájili. V dalším kole přivítají Zubřané nadcházející sobotu od 18 hodin v derby Hranice.

11222681_961555800557660_3204599605982162648_n

Karviná – HC Gumárny Zubří 30:31 (13:15)

Souboj dvou moravských rivalů začali v neděli před obědem lépe domácí borci, kteří ovládli prvních čtvrthodinu hry, ve které si vypracovali až tří brankový náskok (17. – 9:6). Potom se ovšem začali prosazovat i hosté a ještě do poločasu otočili na dva góly ve svůj prospěch. Po změně stran se domácím nepodařilo dotáhnout, naopak byli to Valaši, kteří odskočili několikrát až na čtyři branky, naposledy v 54. Minutě vedli 29:25. Pak sice Karviná ještě zápas zdramatizovala, ale hosté si perně vydřené vítězství uhájili. Spravili si tak chuť po předchozí domácí ztrátě po remíze s Lovosicemi. Hostující kouč Andrej Titkov byl po utkání spokojen, ale i tak našel na výkonu svých svěřenců i chyby. „Dokázali jsme využít některých slabých míst karvinského týmu, o kterých jste věděli. I když v našem týmu se objevily chyby, tak jsme nakonec vítězství ubránili, za což jsem pochopitelně rád,“ ulevil si Andrej Titkov. Ten byl především rád, že jeho tým dal, co se týče bodů, zapomenout na předchozí domácí ztrátu s Lovosicemi (33:33). „Dva body z tohoto zápasu na začátku sezony se nám samozřejmě hodí. Zápasy s Karvinou jsou navíc vždycky hodně emotivní a jsem rád, že z dnešního zápasu odcházíme jako vítězové,“ dodal Andrej Titkov.

Zubří: Malina, Orság, Pšenica – Hrstka 5, Reček 5, Šíra 4, Řezníček 4, Douda 4, Zahradníček 4, Bechný 3, Šustáček 2, Šlachta, Hub, Dořičák, Přikryl.