Deník: Zubří poprvé v extralize doma ztratilo bod

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří ztratili první extraligový domácí bod celé sezony, když ze sobotního zápasu 20. kola nejvyšší soutěže s Brnem, ve kterém šedesát minut tahali za kratší konec, vydolovali nakonec plichtu. Domácí fanouškům se zápas moc nezamlouval. Jejich tým prohrával v první půli až o osm branek, bral jeden oddechový čas za druhým a rozjížděl se velmi pomalu. I po změně stran si i nadále udržovalo vedení Brno, domácí srovnali až v 52. minutě (30:30)ještě v 54. minutě vedli hosté 33:30. Ani v tu chvíli však neměli zdaleka nic jistého.

„Ani trochu jsem si nemyslel, že tříbrankové vedení šest minut před koncem může být klíčové. Je to házená a stát se může za tak dlouhou dobu cokoliv,“ pravil po utkání trenér Brna Andrej Titkov.

6289921-zubri-sport-hazena-extraliga-zubri-brno_galerie-980

A příští minuty jeho slova potvrdily. Za další dvě minuty bylo srovnáno a hala bouřila. za stavu 33:33 se šlo do posledních tří minut. Ještě dvakrát vedli hosté, ale Zubří pokaždé vyrovnalo a pak osm vteřin před koncem dokonce šlo brankou Rečka poprvé v zápase do vedení (36:35). Jenže hosté stihli rychle rozehrát a současně s klaksonem dal Vermiřovský technickou střelou z křídla vyrovnávací gól na 36:36.

Branku nejprve dvojice rozhodčích neuznala a po vzájemné konzultaci po několika minutách nakonec gól uznala. Přestože kompletně celý zápas prohrávali a do vedení se vůbec poprvé dostali osm vteřin před koncem, byli Zubřané nakonec z remízy rozladěni a přáli si body dva.

„Po tom průběhu jsme samozřejmě rádi za bod, ale dle mě jsme měli mít dva. To je vše,“ byl rychle hotov s hodnocením trenér Zubří Jiří Kekrt.

Jeho protějšek Andrej Titkov byl i přesto, že jeho tým prakticky šedesát minut vedl, s bodem spokojen. „Byl to nás zatím nejlepší útočný výkon od ledna. nemám klukům co vyčíst. První poločas byl z naší strany výborný, ve druhém jsme udělali několik hrubých chyb a hned se to na skóre projevilo. Na tom musíme zapracovat a ty chyby odstranit. Celkově jsme ale s bodem asi spokojeni,“ řekl Andrej Titkov.

HC Gumárny Zubří – KP Brno 36:36 (15:17)

Zubří: Orság, Janků – Řezníček 9, Hrstka 6, Reček 6, Hanus 4, Šlachta 4, Václav 3, Šustáček 2, Dědek 1, Šíra 1, Horut, Kašpárek, Bechný. Nejvíce branek Brna: Hanták 10/2, Mičola 6, Hubáček 4, Mráz 4, Dostalík 4, Aspridis 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 1150. Sled: 0:1, 1:3, 2:6, 3:9, 5:13, 10:17, 16:20, 20:24, 25:28, 30:30, 30:33, 34:35, 36:35.

Další výsledky: Karviná – Zlín 38:14 (předehráno v pátek), Litovel – Přerov 37:21, Plzeň – Lovosice 35:25, Jičín – Dukla 24:23, Hranice – Frýdek-Místek 38:29.