Deník: Zubří neudrželo vedení a komplikuje si boj o čelo tabulky

Lovosice, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří ve stávající sezoně body zvenku nevozí. Velmi nepříznivou bilanci na palubovkách soupeřů nezlomili Valaši ani v sobotním utkání 17. kola v Lovosicích, kde smolně prohráli o jediný gól. Byla to tak už šestá porážka z devíti venkovních duelů.

V prvním vzájemném zápase sezony Zubřané doma na podzim Lovce rozebrali do posledního šroubku a vyhráli o patnáct branek. Na severu Čech to ovšem byla jiná káva. Zápas byl mimořádně vyrovnaný a dramatický až do posledních vteřin.

zubri_lovosice_0156

Vedení se mnohokrát vystřídalo, největší náskok měli domácí v první půli (13:10), hosté pak opáčili skvělou sérií šesti gólů a naopak oni vedli 16:13 a pak ještě dvacet minut před koncem vedlo Zubří 20:17. Domácí, kterým ještě navíc chyběla klubová ikona a třetí nejlepší střelec extraligy Motl (111 branek), se však dotáhli a v infarktové koncovce jim dvacet vteřin před koncem vítězství vystřelil Jonáš.

Zubří se tak nejhorším možným způsobem vymstilo, že v jinak velmi těsném zápase neudrželo tříbrankové vedení ze 40. minuty o trošku déle. Po konečném hvizdu tak samozřejmě panovalo v táboře Zubří velké zklamání.

„Nevyhrálo lepší družstvo. My jsme zahráli trochu pod své možnosti,“ konstatoval nespokojený trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt. Podobného názoru byl i pivot Gumáren Petr Šlachta. „Je to pro nás velké zklamání. Minimálně ten bod jsme si zasloužili. Snad nám to nebude na konci základní části chybět,“ řekl Petr Šlachta.

Porážkou si Zubří notně zkomplikovalo boj na čele tabulky. Naopak domácí Lovci si hodně pomohli a nyní jsou reálně ve hře i o druhé místo. Momentálně jsou o bod za třetím Zubřím a o dva body za druhou Duklou.

„Pro nás je to velmi důležité vítězství, dostali jsme se na jeden bod za třetí místo. Nejsme všichni úplně fit, ale odmakali jsme to skvěle jako tým a to je kolikrát lepší, než kdyby to odtáhli jednotlivci,“ radoval se z cenné výhry domácí kouč Vítězslav Šuma.

LOVOSICE – HC Gumárny ZUBŘÍ 29:28 (13:13)

Zubří: Orság, Janků – Řezníček 8, Šíra 7, Hrstka 6/4, Hanus 2, Reček 2, Douda 1, Šlachta 1, Kašpárek 1, Přikryl, Dědek, Zeman, Horut.

Nejvíce branek Lovosic: Sýkora 6, Chroustovský 5/3, Hes a Jonáš po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 2:5. Diváci: 654.

Autor: Marek Havran