Deník: Výbuch. Házenkářům Zubří vystavila stopku v boji o medaile opět Karviná

Karviná/Zubří – Neskutečné, Valaši mají komplex jako vrata. Házenkáři Karviné i podesáté za sebou v play-off vyřadili extraligové Zubří. Druhý celek po základní části ve čtvrtfinále play-off nečekaně rychle ve třech zápasech podlehl sedmému celku, když po dvou domácích nejtěsnějších porážkách v sobotní odvetě v Karviné zcela vyhořel. Na Valachy tak nyní čekají jen čtyři zápasy v rámci bojů o 5. až 8. místo.

play_off_zubri-karvina_01_2632

„Stejně tak, jako v předcházejících dvou zápasech, i nyní jsme selhali ve všech komponentech hry. Je to pro nás obrovské zklamání,“ přiznal trenér Zubří Andrej Titkov.

Valaši v sobotu první poločas vůbec nezvládli. Propadli především v obraně a po třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 19:10 pro Karvinou. Ani to ale Valachy nezlomilo, nastoupili do druhé půle odhodláni ještě skóre zvrátit a z počátku se jim to i dařilo. Skvěle fungoval obrana, vždyť první branku druhého poločasu Karviná vsítila až ve 40. minutě a to ještě ze sedmimetrového hodu. Bohužel pro hosty však stále fungoval syndrom Lefan, a tak jejich úsilí stačilo pouze na korekci skóre. Zubří tak ani letos nepřekročí svůj stín a brány čtvrtfinále.

„Vydařil se nám vstup do utkání. Hráči byli nabuzení tím, že chtějí již dnes ukončit sérii a rozhodnout o postupu do semifinále. Od samého začátku to bylo patrné a vytvořili jsme si náskok, který jsme udrželi po celý zápas. Hráči byli velice koncentrovaní a výborně plnili taktické pokyny, což bylo důležité,“ radoval se domácí kouč Radek Bartošic

HCB OKD Karviná – HC Zubří 26:19 (19:10), stav série 3:0
Nejvíce branek: Frančík 7, Veřmiřovský 6/1, Mlotek 6 – Šlachta 5, Reček 4, Hrstka 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/0. Vyloučení: 4:9 (ČK Šustáček). Diváci: 1170.

DALŠÍ VÝSLEDKY extraligy mužů – čtvrtfinále play off: Lovosice – Plzeň 20:28 (11:14), konečný stav série: 0:3. Frýdek-Místek – Hranice 26:29 (14:16), konečný stav série: 0:3. O udržení: Litovel – Kopřivnice 22:21 (13:13), stav série: 2:1. Zlín – KP Brno 24:31 (9:12), konečný stav série: 0:3.