Do závěrečného turnaje se kvalifikovalo šest družstev. První den patřil zápasům ve dvou tříčlenných skupinách. Druhý den následovaly boje o medaile. Vítězství si z Lovosic nakonec odvezl tým SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm, který ve finále zdolal Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou 29:17.

Podle trenéra vítězů Pavla Rakovce byl výhodou jeho týmu široký kádr, který si na turnaj přivezli.

„Cílem byl postup do finále. Když jsme pak viděli, že Žďárští mají pouze jednoho hráče na střídání, chtěli jsme určitě vyhrát,“ sdělil Rakovec.

Triumf v turnaji potěšil i rožnovského hráče Filipa Nováka.

„S klukama ze Žďáru se potkáváme i v lize, a tak jsme věděli, co nás zhruba čeká. Vítězství je super, určitě jsme sem jeli vyhrát a máme radost,“ uvedl Novák.

Slavnostního zahájení se zúčastnil například bývalý reprezentant a dlouholetý házenkář Lovosic Vladimír Šuma, patronem byl další zdejší hráč Václav Klimt a poháry vítězným týmům předával rovněž lovosický házenkář a reprezentant Jiří Motl.