Deník: Pivot Hybner: S podzimní částí jsme spokojení, oproti loňsku je to velký rozdíl

Zubří – Stále větší prostor na hřišti dostává mladý házenkář Lukáš Hybner. Zatímco vloni byl ještě ve stínu reprezentačního pivota Zemana, letos už prokazuje svůj talent mnohem více. V posledním utkání proti Hranicím (31:24) zaznamenal 20letý házenkář tři branky. „Jsem rád, že po uplynulé sezoně, kdy jsem hlavně bránil, se letos dostávám i do útoku. Můžu si alespoň taky dát nějaký ten gól,“ říká s úsměvem zuberský pivot Hybner, který nastupuje i za prvoligovou Bystřici pod Hostýnem „Hrál jsem za ně už minulý rok, abych měl větší zápasové vytížení, a naše spolupráce pokračuje. Zatím se nám ale moc nedaří, bojujeme o záchranu,“ dodává pivot Zubří.

Dosáhli jste na povinné body proti Hranicím. Připouštěli jste si vůbec něco jiného?

Před zápasem jsme si říkali, že to nebude úplně jednoduché, protože Hranice potrápily každý tým. Jejich výkony nejsou tak špatné a nekorespondují s tím, kde jsou v tabulce. Nechtěli jsme to dnes podcenit. O výsledku nakonec rozhodla asi kvalita našeho týmu.

Do druhé půle jste vstoupili vlažně, první branku jste dali až ve 37. minutě. Čím to?

Hodně jsme polevili a pak se to táhlo. Druhý poločas skončil 12:12, což nebylo úplně podle našich představ. O přestávce nám přitom v šatně Mira Jurka s Řezníčkem říkali, ať plníme trenérovy pokyny. Vůbec jsme je ale nevyslyšeli.

Podle posledních vyjádření z šatny se zdá, že trenérské kormidlo pomalu přebírají Jurka s Řezníčkem. Je tomu opravdu tak?

(úsměv) Hlavní tréninky samozřejmě stále vede trenér Poloz, ale Mira Jurka občas mívá cvičení pro křídla a pro pivoty. Oba nám hodně pomáhají.

Zatím můžou být s dosavadní sezonou spokojení, souhlasíte?

Určitě, zatím je to dobré. První zápas s Plzní pro nás byla velká facka. Škoda těch dvou bodů co jsme ztratili za remízy v Kopřivnici a v Novém Veselí. Myslím si, že jsme ve Veselí mohli i vyhrát. Na druhou stranu, od nich se moc bodů vozit nebude. Celkově si zatím asi stěžovat nemůžeme, oproti loňsku je to velký rozdíl. Vloni jsme se pomalu báli doma o každý výsledek. Těmi letními posilami jsme se letos hodně zvedli, nejen po herní stránce, ale i psychické.

Po minulé sezoně odešel reprezentační pivot Zeman. Jak se vyrovnáváte s větším herním vytížením i odpovědností?

Po loňské sezoně, kdy jsem hlavně bránil, se letos dostávám i do útoku, takže jsem spokojený. Myslím, že s Jirkou Dokoupilem to po něm rádi převezmeme. Oba se dobře doplňujeme. Navíc se vrátil Říha, který nás vede. Hodně nám pomáhá a předává nám své zkušenosti. Dost se například změnila obrana, ve které daleko víc komunikujeme.

Brankář Malina vám za vaše výkony předvídal pozvánku do reprezentace, už přišla?

Ne, ještě nepřišla (smích). Ptal jsem se ho, jestli si náhodou nespletl jména, protože se mu to často stává. Jeho slova mě potěšila, ale neberu to tak, že jsem už připravený na reprezentaci. Ještě mám hodně na čem pracovat.