Deník: Osamocení. Robe Zubří chce rozjet česko-slovenskou ligu házenkářů

Zubří – Není čas přešlapovat na místě, musí se udělat krok dál. Den před uzávěrkou přihlášek (do 31. ledna) do staronového projektu v podobě česko-slovenské ligy (ČSE) totiž řada klubů nejvyšší soutěže váhala, další z různých důvodů vstoupit odmítly.

„Zaslali jsme přihlášku již minulý týden. Celý projekt se nám líbí a od začátku jej podporujeme. V tomto směru je náš názor konzistentní,“ hlásí za HC Robe Zubří sekretář klubu Michal Balhárek.

Od března loňského roku, kdy byl projekt poprvé oficiálně představen klubům nejvyšší soutěže, uplynulo již hodně vody a řadě klubů se z různých důvodů přestal líbit. Pro údajně slabé ekonomické garance, nejasný model a administrativní nepřipravenost.

Zubří se tak ne vlastní vinou ocitlo na tomto poli téměř osamoceno. Společně s pražskou Duklou.

„Moc dobře si uvědomujeme, že pokud nevznikne nová společná mezinárodní soutěž, ta stávající v této podobě bude v lepším případě stagnovat, spíše uvadat. Proto jsme před rokem uvítali nový impulz. Ano, klade větší nároky jak na hráče a realizační týmy, tak i na vedení klubů. Každopádně obnova česko-slovenské soutěže bude zajímavější pro fanoušky, partnery klubů, média. V tomto směru vidíme více pozitiv než negativ,“ hlásí sekretář vedoucího celku extraligy.

Ustrašený přístup ostatních klubů Zubří mrzí, ale stále pracuje na tom, aby bylo na nový ročník v novém kabátě připraveno.

„Stabilizujeme kádr, finance, jednáme se sponzory. Moc by nás mrzelo, kdyby celý projekt krachl. Byl by to krok zpět,“ cítí Balhárek.

Podle posledních informací by si novou mezinárodní soutěž mělo zahrát deset českých týmů a šest slovenských. Podle zákulisních informací ale tuto kvótu Češi nejspíš nedokážou naplnit.

„Zatím nevím o jiné variantě než 10 + 6. Svaz ale prohlásil, že to není dogma. Pokud bude z Česka zájem menší, dá se hrát i v jiném počtu účastníků. Věřím, že svaz udělá maximum k odstranění všech neduhů, které klubům vadí, a projekt se od nové sezony rozjede,“ přeje si sekretář Robe, stejně jako zlepšení vztahů mezi kluby.

„Nejsou dobré, poslední problém vnesl mezi nás svár. Věřím ale, že se vše urovná,“ dodal optimisticky Michal Balhárek.

Autor: Martin Břenek
Více ZDE